NHL: gólzáporos meccsen győzött a Columbus és a Colorado (videó)

A Columbus Blue Jackets 7-4-re győzött Buffaloban, míg a Colorado Avalanche 7-5-re nyert az Ottawa Senators ellen az NHL mai játéknapján.

Meglepetésre kikapott a keleti első San Joséban. A Sharks kiharcolta a hosszabbítást a Carolina Hurricanes ellen ahol aztán Alexander Barabanov másfél perc után beütötte a győztes gólt. A hazaiak mindkét góljában Mario Ferraro előkészítőként vállalt szerepet.

Hét perc alatt kétgólos előnyre tett szert a Vegas St. Louisban, de innentől kezdve nem tudta bevenni Jordan Binnington (29 védés) kapuját. A Blues csakhamar egyenlíteni tudott és az első harmadot már előnnyel zárta Justin Faulk 100. NHL-es találatának köszönhetően. A következő két harmadban egy-egy hazai gól született, Brandon Saad illetve Niko Mikkola révén.

November 14-e óta először lépett jégre az Ottawa Senatorst, miután a csapat több játékosának pozitív covid-tesztjei miatt a csapat több mérkőzését is el kellett halasztani. Amikor a coloradói Pepsi Centerben Zachary Sanford a 45. percben harmadszor is eredményes volt úgy tűnt jól sikerülhet a visszatérés. Mikko Rantanen hamarosan egalizált majd Alex Newhhok találata másfél perccel a vége előtt már hazai vezetést jelentett. A meccset végül az Andre Burakovskyhoz hasonlóan három gólpasszal záró Nazem Kadri zárta le egy üreskapus góllal.

Hazai pályán vezetést szerzett a Winnipeg a Pittsburgh ellen, de a Jets drukkerei számára azzal a találattal véget is ért a pozitív élmények "sorozata", a Penguins ugyanis 3-1-re nyert a Canada Life Centreben. A győztes gólt Jake Guentzel érte el.

Két vereség után nyert ismét a Nashville miután 3-2-re felülmúlta az Anaheimet. Az utolsó harmadban a Ducks Jamie Drysdale révén egalizált az utolsó harmadban, de Jakov Trenyin találatára már nem tudott válaszolni. A meccset eldöntő játékos mellett Ryan Johansen is 1+1-el zárt.

5-2-re vezetett a Buffalo otthonában a Columbus ám a Sabres a második harmad végére visszajött a meccsbe Tage Thompson második góljának köszönhetően. A harmadik játékrészben sokáig nem változott az eredmény, de a végén a Blue Jackets lezárta a meccset két üres kapuba ütött találattal. A győztes gárdában többen is remekeltek: Max Domi 1+2-vel emelkedett ki, de Jack Roslovic és Vladiszlav Gavrikov is duplázott, előbbi még egy gólpasszt is kiosztott.

San Jose Sharks–Carolina Hurricanes 2–1 – hosszabbítás után
St. Louis Blues–Vegas Golden Knights 5–2
Colorado Avalanche–Ottawa Senators 7–5
Winnipeg Jets–Pittsburgh Penguins 1–3
Nashville Predators–Anaheim Ducks 3–2
Buffalo Sabres–Columbus Blue Jackets 4–7