Bajnokok Ligája: fontos győzelmet aratott az Inter, hibátlan az Ajax (videó)

Az Internazionale 2-0-ra győzött a Shatar Donyeck ellen, míg az Ajax 2-1-re verte a Besiktast a Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában.

C-csoport

Lényegében egyik csapatnak sem volt már komoly tétje a Besiktas-Ajax mérkőzésnek, mivel a hazaiak négy vereséggel már nem juthatnak tovább, a vendégek viszont biztosan bejutottak a 16 közé. Az amszterdamiak tartalékos összeállításban léptek pályára, de visszatért a kapuba a doppingeltiltása után André Onana. A kameruni hálóőr a 22. percben gólt kapott, miután Rachid Ghezzal büntetőből volt eredményes. Ezután viszont Onana több nagy védést is bemutatott és így nem dőlt el az első félidőben a mérkőzés. Sőt fordulás után a szünetben becserélt Sebastien Haller egyenlíteni tudott. Az elefántcsontparti válogatott támadó aztán a 67. percben ismét megvillant és ezzel a találattal kialakította a végeredményt. Haller 9 góllal, Robert Lewandowskival holtversenyben vezeti a góllövőlistát, az Ajax pedig ötödik meccsét is megnyerte az elitsorozatban.

Besiktas–Ajax 1-2  (Gezzal 22. – 11-esből, Haller 54., 69.)

D-csoport

Ténylegesen úgy kezdett az Internazionale, mint amelyik csapatnak az élete múlik a Sahtar legyőzésén. Az olasz bajnok már az első félidőben sorra dolgozta ki a helyzeteket, ám Anatolij Trubin kétszer is nagyot védett Edin Dzeko és Lautaro Martinez lehetőségeinél, Ivan Perisic pedig lesen volt, amikor bevette az ukránok kapuját. Martinez a második félidőben talált be, de szabálytalanság után, így egészen a 61. percig maradt a 0-0. Ekkor viszont Edin Dzeko vezetéshez juttatta a hazaiakat majd hat perccel később megduplázta a különbséget a bosnyák csatár. Az ukránok egy kapufáig jutottak a hajrában, de a kék-feketék győzelméhez kétség sem férhetett. Az Internek elég egy pont a Real Madrid ellen az utolsó fordulóban a továbbjutáshoz, a Sahtar viszont biztosan befejezi a következő körrel az idei európai szereplését.

Internazionale –Sahtar Doneck  2–0 (Dzeko 61., 67.)