Európa-liga: kikapott a Napoli Moszkvában (videó)

A Napoli 2-1-es vereséget szenvedett a Szpartak Moszkva otthonában az Európa-liga csoportkörének ötödik fordulójában.

Két győztes El-mérkőzés után látogatott az orosz fővárosba a Napoli, amely saját szempontjából rémálomszerűen kezdte a meccset: Stanislav Lobotka szabálytalansága miatt a 45. másodpercben büntetőt kapott a hazai csapat, amelyet Alekszandr Szoboljev gólra váltott. Tíz perccel később Alex Meretnek kellett megakadályoznia Victor Mosest az különbség növelésében, majd a túloldalon a nápolyiak is hibáztak két helyzet során. A 28. percben Szoboljev aztán fejjel is bevette az ellenfél kapuját Moses beadása után.

A második félidő első 20 percében  Giovanni Di Lorenzo és Elif Elmas is betalált ám előbbi lesről tette mindezt, így a macedón támadó találata csak szépítést, nem egyenlítést eredményezett. Az olasz bajnokság éllovasa a hajrára átvette a meccs irányítását, Elmas közel is járt az egalizáláshoz, ám Alekszandr Szelihov bravúrral védte a lövését és így a hazaiak 2-1-re győztek.

Mivel a Szpartak másodszor győzte le mai ellenfelét így megelőzte a Napolit. Csütörtök este a Leicester City a Legia Warszavát fogadja míg az utolsó körben Legia-Szpartak és Napoli-Leicester meccseket játsszanak majd és mind a négy csapat továbbjutási esélyekkel léphet majd pályára.

Végeredmény:

Szpartak Moszkva –Napoli  2–1 (A. Szoboljev 3., 28. – az elsőt 11-esből, ill. Elmas 64.)