NBA: ötödször kapott ki zsinórban a Denver (videó)

A Nikola Jokicsot nélkülöző Denver Nuggets zsinórban ötödik vereségét szenvedte el, miután 119-100-ra kikapott Portlandben az NBA mai játéknapján.

Kilencpontos hátrányból kezdte az utolsó negyedet a Miami Detroitban, a floridaiak aztán futottak egy 27-6-os sorozatot és végül ennek köszönhetően győzni tudtak. A meccs legjobbja Tyler Herro volt a maga 31 pontjával, de a döntő szakaszban Kyle Lowry is kiosztott 7 gólpasszt.

LeBron James egymeccses eltiltását töltötte a múltkori kiállítása miatt, nélküle pedig 106-100-ra kikapott a Los Angeles Lakers a Madison Square Gardenben. A New York a nagyszünetben 25 ponttal vezetett a nagyszünetben, innen jött vissza a meccsbe a vendégcsapat, ám a hazaiak végül behúzták a győzelmet. Julius Randle dupla-duplázott (20 pont, 16 lepattanó), Evan Fournier pedig 26 pontot dobott úgy, hogy hat percet leszámítva végig a pályán volt. Kaliforniai részről Russell Westbrookot kell kiemelni aki tripla-duplát ért el  31 ponttal, 13 lepattanóval és 10 gólpasszal.

Tizedik otthoni meccséből a kilencediket nyerte meg a Portland miután esélyt sem hagyott a zsinórban öt vereségnél tartó Denvernek. A coloradóiaknál Nikola Jokicsot továbbra sem lehetet bevetni és a gárda mérlege 50 százalék alá süllyed. A Trail Blazers könnyed sikeréhez CJ McCollum  32, Damian Lillard 25 ponttal járult hozzá.

Luka Doncic visszatért és 26 ponttal és 9 gólpasszal segítette a Dallast a győzelemhez Los Angelesben. A texasiak ugyan már a rendes játékidőben is nyerhettek volna, ám ekkor még Paul Georgenak sikerült kiegyenlítenie egy dudass triplával, a ráadásban viszont már egyértelműek voltak az erőviszonyok.  Mavericksben Kristaps Porzingis is nagyot játszott, a lett magasember 30 pontnál állt meg.

Detroit Pistons-Miami Heat 92-100
New York Knincks-Los Angeles Lakers 106-100
Portland Trail Blazers-Denver Nuggets 119-100
Los Angeles Clippers-Dallas Mavericks 104-112 - hosszabbítás után