NHL: kikapott az Edmonton Dallasban, McDavid sorozata megszakadt (videó)

A Dallas Stars 4-1-re győzte le az Edmonton Oilerst, míg a Tampa Bay Lightning kapott gól nélkül nyert a Philadelphiával szemben az NHL mai játéknapján.

Nem okozott gondot a címvédőnek a zsinórban harmadik vereségét elszenvedő Philadelphia legyőzése. A Tampa Bay alig két perc alatt vezetést szerzett majd végül 4-0-ra győzött. Mihail Szergacsjov két gólpasszt jegyzett, Steven Stamkos 1+2-vel, Zach Bogossian 1+1-el zárt, Andrij Vaszilevszkijnek pedig nem lehetett gólt ütni 34 lövésből sem.

Nem hagyott sok esélyt a Dallas az Edmontonnak, a legutóbbi öt meccséből négyet megnyerő két évvel ezelötti döntős már a második harmadban 3-0-ra vezetett és végül 4-1-es győzelmet aratott. John Klingberg három találatot készített elő, Roope Hintz pedig 1+1-el végzett. Connor McDavid az Oilers kapitánya 18. idénybeli mérkőzésén nem tudott először pontot szerezni.

Több mint két és fél negyeden át megnehezítette a Nyugati főcsoport éllovasának dolgát a Chicago, de a Calgary végül 5-2-vel behúzta az összecsapást. Az 54. percben Matthew Tkachuk góljával mozdultak el a hazaiak a 2-2-es állásról majd a véghajrában Trevor Lewisnak és Matthew Tkachuknak sem okozott gondot bevenni az üres chicagói kaput. A Flames sorozatban negyedik meccsét nyerte és magabiztosan áll a konferencia élén.

Tampa Bay Lightning-Philadelphia Flyers 4-0
Dallas Stars-Edmonton Oilers 4-1
Calgary Flames-Chicago Blackhawks 5-2