Libertadores-kupa: hosszabbítás után védett címet a Palmeiras (videó)

A címvédő Palmeiras nyerte a Libertadores-kupát, miután hosszabbítás után 2-1-re legyőzte a két évvel ezelőtti győztes Flamengót.

Akárcsak a legutóbbi szezonban (amelynek fináléja idén januárban volt) színtiszta brazil döntőt rendeztek a legrangosabb dél-amerikai klubsorozatban miután a címvédő Palmeiras és a 2019-es győztes Flamengo jutott el a fináléig. Utóbbi gárdát némileg esélyesebbnek tartották a szakértők, mivel meggyőzőbb volt az egyenes kieséses szakaszban. Mindkét gárda a harmadik Libertadores-kupa győzelméért lépett pályára Montevideoban.

Az uruguayi fővárosban a Palmeiras kezdett jobban: öt perc telt el a mérkőzésből amikor Mayke húzott el a szélen és a középre tett labdáját Raphael Veiga a hálóba lőtte. A Flamengo első lehetőségére 19 percet kellett várni, de Gabriel Barbosa fejese nem okozott riadalmat az ellenfél védelmében, a túloldalon viszont egy beadás után majdnem öngól született. A félidő hajrájában megint Barbosa került helyzetbe, de Wevertonnak nem okozott védeni a brazil válogatott támadó próbálkozását.

A Flamengo nyomása a második félidő elején is megmaradt, egy szöglet után David Luiz csúsztatásába azonban Barbosa csak az oldalvonalon túl tudott beleérni. A következő percekben a kapusok játszották a főszerepet: előbb Diego Alves védte Rony löketét majd David Luiz tette próbára Weverton képességeit. Az első óra végén Bruno Henrique fejelhetett egy szögletet követően, de a labda ezúttal mellé ment. Ahogyan haladt előre a mérkőzés, úgy váltottak egyre keményebb játékra a csapatok, Nestor Pitana játékvezető azonban kézben tartotta a történéseket. A Flamengo mezőnyfölénye aztán a 71. percben érett góllá, Gabriel Barbosa éles szögből leadott lövése talált utat az ellenfél kapujába. A Gabigol művésznevű csatár két évvel ezelőtt a véghajrában duplázott, megnyerve a kupát csapatának, most azonban a Flamengo nem tudott fordítani a rendes játékidőben, így jöhetett a 2x15 perces hosszabbítás.

Abel Fereira a Palmeiras portugál trénere a hosszabbításra beküldte Deyversont. A csatár négy perce volt a pályán, amikor kihasználva a Flamengo védőinek labdavesztését ismét vezetéshez juttatta a címvédőt. A csapatok a cserék ellenére is egyre fáradtabbak voltak és reális esélye már egyik gárdának sem volt a góllövésre és így a Palmeiras 2-1-es győzelmével zárult a döntő.

A Palmeiras 1999 és 2020 után ismét megnyerte a Libertadores-kupát, míg a Flamengo első vereségét szenvedte el fináléban. A legrangosabb dél-amerikai sorozatban utoljára a Boca Juniors tudott címet védeni, még 2001-ben. A győztes egyrészt képviselheti dél-amerikát a februári klubvilágbajnokságon, másrészt megmérkőzhet a Copa Sudamericana-győztes Athletico Paranaensevel a kontinentális szuperkupáért.

Palmeiras-Flamengo 2-1 (1-0, 1-1, 2-1)

Montevideo, Estedio Centenario Vezette: Pitana (argentin)
Palmeiras: Weverton - Mayke (Gabriel Menino 106.), Gomez, Luan, Piquerez (Felipe Melo 113.), Danilo (de Paula Carreriro 70.) - Ze Rafael (Danilo Barbosa 82.), Dudu (Ribeiro Silva 77.),  Veiga (Deyverson 91.), Gustavo Scarpa - Rony Vezetőedző: Abel Fereira
Flamengo: Diego Alves - Filipe Luis (Rene 32.), David Luiz, Isla (Matheuzinho 79.), Caio - Pereira (Pedro 111.), Arao, Henrique (Kenedy 91.), De Arrascaeta (Vitinho 111.), Ribeiro (Michael 63.) - Gabriel Barbosa Vezetőedző: Renato Gaucho

Sárga lap: Piquerez (67.), Gomez (74.), Felipe Melo (120+1.) illetve Caio (65.), Gabriel Barbosa (74.), De Arrascaeta (78.)
Gólszerzők: Vega (5.), Deyverson (95.) illetve Gabriel Barbosa (72.)