NHL: Filip Forsberg és a Nashville kivégezte a Columbust (videó)

A Nashville Predators 6-0-ra győzött a Columbus Blue Jackets ellen az NHL mai játéknapján. A mérkőzésen Filip Forsberg mesternégyest szerzett.

Nagy küzdelemről nem lehetett beszélni a Nashville-Columbus mérkőzésen, hiszen a végig domináló Predators 6-0-ra verte ellenfelét. A meccs legjobbja Filip Forsberg volt, aki mindamellett, hogy megszerezte 400. pontját az NHL-ben négy gólt szerzett. A franchise történetében csak Eric Nyström és Rocco Grimaldi ért el mesternégyest egy mérkőzésen. A svéd szélső mellett még a négy gólpasszig jutó Mikael Granludot kell kiemelni a győztes csapatból.

Háromezredik alapszakaszmérkőzését nyerte a Detroit Red Wings miután 2-1-re nyert Bostonban. Az Original Six-rangadó hőse Alex Nedeljkovic volt, aki 41 védést mutatott be a detroiti kapuban. A győztes találatot Marc Staal szerezte a harmadik harmadban.

Óriási fordítást produkált a Florida Panthers a Washingtonnal szemben. A hazaiak 1-4-ről kezdték az utolsó harmadot, de hatalmas elánnal támadtak és 27-2-re hozták a kapura lövéseket ebben a játékrészben. A floridaiak kilenc perc alatt egyenlítettek, majd Sam Reinhart 15 másodperccel a vége előtt beütötte a győzelmet jelentő gólt. Aaron Ekbald és Jonathan Huberdeau három-három gólpasszt osztottak ki, Joe Thornton pedig megszerezte 1533. pontját a karrierje során. A veterán legenda ezzel holtversenyben Mark Recchivel már 12. az idevonatkozó örökranglistán.

Hasonlóan nagy győzelmet aratott a St. Louis is, amely 0-3-ra állt a hatodik percben a címvédővel szemben. A Tampa Bay Lightning innentől kezdve viszont már nem tudta bevenni a Blues kapuját, a zenészek pedig kiegyenlítettek a harmadik játékrész elején. Mivel az eredmény már nem változott sem itt, sem pedig a hosszabbításban, így jöhettek a rávezetések, amelyben csak Ryan O`Reilly talált be.

Hiába tért vissza Jack Hughes, a New Jersey simán kikapott a San Josétól. A Sharks 5-2-es győzelmének fő letéteményese Timo Meier volt, aki duplázott. A svájci csatár a következő góljával mérföldkőhöz érkezik, mivel jelenleg 99 találatnál tart karrierje során.

Egymás után negyedik meccsét nyerte a Minnesota, miután 5-2-re felülmúlta az Arizónát. A Wild legjobbjai Jordan Greenway és Kiril Kaprizov voltak három illetve kettő ponttal.

Kezd magára találni a Dallas, ezt bizonyítja, hogy a Carolina zsinórban az ötödik csapat volt amelyet legyőzött a két évvel ezelőtti döntős. Roope Hintz első alkalommal szerzett mesterhármast az NHL-ben, Braden Holtby pedig 40 lövésből mindössze egy gólt kapott. A kapus 500. meccsén védett a ligában és 293. alkalommal győzött, ez rekordnak számít, a korábbi csúcstartó Ken Dryden volt 292 sikerrel.

Majdnem a Los Angeles is csatlakozott a nagy fordítást bemutató csapatokhoz, hiszen 1-4-ről egyenlített a duplázó Alex Iafallo vezérletével az Anaheim ellen és a szétlövésben is vezettek. A Ducks viszont Trevor Zegras és Kevin Shattenkirk révén fordított és így győzött.

Florida Panthers-Washington Capitals 5-4
Dallas Stars-Carolina Hurricanes 4-1
St. Louis Blues-Tampa Bay Lightning 4-3, szétlövéssel
Nashville Predators-Columbus Blue Jackets 6-0
Minnesota Wild-Arizona Coyotes 5-2
Boston Bruins-Detroit Red Wings 1-2
New Jersey Devils-San Jose Sharks 2-5
Los Angeles Kings-Anaheim Ducks 4-5, szétlövéssel