NBA: Giannis újabb meccset nyert a Bucksnak (videó)

Remekelő görög szupersztárja segítségével a Milwaukee Bucks 127-125-re győzött a Charlotte Hornets ellen az NBA mai játéknapján.

Izgalmas végjátékot nyert meg az Atlanta Indianában: 112-111-es vendégvezetésnél Trae Young eladta a labdát, Chris Duarte azonban nem tudott kosarat szerezni. A labdát Young szerezte vissza aki kiharcolt két foultot majd büntetőkkel bebiztosította a győzelmet. A Hawks sztárja amellett, hogy javította a hibáját 33 ponttal, 8 lepattanóval és 10 gólpasszal kergette őrületbe a Pacers játékosait.

Bravúrgyőzelmet aratott az Orlando Magic, amely 16 pontos hátrányból állt talpra és legyőzte a Denvert. A liga leggyengébb mérlegével rendelkező csapatának hétmeccses nyeretlenségi szériája szakadt meg Cole Anthony (24 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz) vezetésével.

Újabb nagyszerű győzelmet aratott a Cleveland Cavaliers, amely a Miaminak nem hagyott esélyt nemhogy a győzelemre, de a szoros mérkőzésre sem. Jarett Allen és Evan Mobley összesen 36 pontot dobtak és 11-11 lepattanót szereztek, az igazi ász azonban ma Kevin Love volt. A 2016-os bajnokcsapat utolsó hírmondója hat triplát süllyesztett el és 22 pontnál állt meg.

Győzelemmel köszöntötte a csapatban DeMarcus Cousinst a Milwaukee Bucks. A címvédő nagy hátrányban volt a Charlotte ellen az első negyed végén, de a második-harmadik játékrészre átvette az irányítást. A Hornets ugyan a szenzációs napot kifogó LaMelo Ball triplájával (36 pontos karriercsúcs) egyenlített, de a végszót Giannis Antetokounmpo mondta ki, aki két másodperccel a vége előtt bedobta a győztes kosarat. A legutóbbi döntő MVP-je 40 ponttal és 12 lepattanóval ért el dupla-duplát.

Majdnem 69 százalékkal (68,7) dobott a Dallas Mavericks mezőnyből New Orleansban és így a texasiak könnyedén győzni tudtak. Luka Doncic ugyan nyolcszor eladta a labdát, de 28 pontot dobott és 14 lepattanót szerzett, míg Kristaps Porzingis neve mellé szintén dupla-duplát lehet beírni (20 pont, 10 leapttanó).

Indiana Pacers-Atlanta Hawks 111-114
Orlando Magic-Denver Nuggets 108-103
Washington Wizards-Minnesota Timberwolves 115-107
Boston Celtics-Philadelphia 76ers 88-87
Miami Heat-Cleveland Cavaliers 85-111
Milwaukee Bucks-Charlotte Hornets 127-125
New Orleanss Pelicans-Dallas Mavericks 107-139
Oklahoma City Thunder-Houston Rockets 110-114