NHL: kitömte a Toronto a Coloradot (videó)

A Toronto Maple Leafs 8-3-as győzelmet aratott a Colorado Avalanche felett az NHL mai játéknapján.

Ahogyan a papírforma előrevetítette, a Rangers könnyedén verte a Flyerst. A New York-i gárda zsinórban a negyedik meccsét nyerte, míg a philadelphiaiak hét meccs óta képtelenek győzni. Kaapo Kakko két gólpasszt adott, míg Mika Zibanejad 300. pontját szerezte jelenlegi csapata mezében karrierje során. Igor Szesztyorkin szintén sokat tett a győzelemért, a Rangers kapusa 33 védést mutatott be.

Hiába Ryan Donato két gólja, a Seattle szétlövés után kikapott Detroitban. A Red Wings kétszer is vezetett, de Donatónak sikerült kiharcolnia a hosszabbítást. A plusz öt percben nem változott az eredmény, a rávezetések negyedik körében Adam Erne betalált, Alexander Wennberg viszont hibázott. A detroiti csapatból Dylan Larkin és Moritz Seider két-két asszisztot jegyzett.

Keleten sereghajtó az Ottawa Senators, amely a legutóbbi tíz meccséből mindössze egyszer érezte a győzelem ízét. A gárda most 6-2-re kapott ki hazai jégen a Vancouvertől. A különbséget lényegében Quinn Hughes jelentette aki négy gólpasszt is kiosztott, de JT Miller is 1+2-vel zárt.

A Toronto a legutóbbi tíz meccséből viszont csak egyet veszített el és a keleti első most a Coloradoval szemben demonstrált erőt egy 8-3-as győzelem képében. A "Maps" már az első negyedóra után 3-0-ra vezetett majd zsinórban öt góllal torolta meg azt, hogy az Avalanche egyszer minimálisra csökkentette a különbséget. Auston Matthews mesterhármasig jutott, Michael Bunting három találatot készített elő, John Tavares pedig kétszer hozta kihagyhatatlan helyzetbe valamelyik csapattársát, amellett, hogy maga is betalált.

A 0-0-s első harmad után kinyílt a gólzsák Anaheimben a Ducks illetve a Golden Knights közreműködésével. A hazaiak 4-2-re vezettek 40 perc után, a vendégek viszont kétszer is visszazárkóztak mínusz egyre. A meccset végül Isac Lundestrom zárta le egy üres kapus találattal. A "kacsák" játékosai közül Sonny Milano és Trevor Zegras egyaránt három gólpasszt jegyzett.

A második harmad elején 2-2-re módosította az állást a Pittsburgh Edmontonban, az Oilers kapusa Mikko Koskinen innentől kezdve viszont áthatolhatatlan falat képezett a Penguins lövéseivel szemben. Az Oilers ellenben további három gólt szerzett és így magabiztosan nyert. Connor McDavid 1+3-al emelkedett ki a mezőnyből, de Zach Hyman duplája is elengedhetetlen volt ehhez a győzelemhez.

New York Rangers–Philadelphia Flyers 4–1
Detroit Red Wings–Seattle Kraken 4–3 – szétlövéssel
Ottawa Senators–Vancouver Canucks 2–6
Toronto Maple Leafs–Colorado Avalanche 8–3
Anaheim Ducks–Vegas Golden Knights 6–5
Edmonton Oilers–Pittsburgh Penguins 5–2