Női kosárlabda Euroliga: magabiztosan nyert a Sopron

A Sopron Basket 76-54-es győzelmet aratott a Basket Landes ellen a női kosárlabda Euroliga csoportkörének hetedik fordulójában és így őrzi továbbjutást érő pozícióját.

Fotó: Tóth Zsombor / Sopron Basket

Nevena Jovanovic, majd Gabby Williams kosaraival kezdődött a mérkőzés és ez már mutatta, hogy jó formában van a soproni csapat. A franciák az első negyedben ugyan többször is visszazárkóztak, de a magyar bajnok 26-20-al kezdhette a második 10 percet. A következő két játékrészben valósággal szintkülönbség volt a két gárda között, a Landes alig dobott kosarat, a soproniak viszont hatékonyan céloztak. A meccs a harmadik negyed végére eldőlt és végül 76-54-es soproni győzelem született.

Gabby Williams különösen az első negyedben sziporkázott, végül 14 pontig jutott, de Briann January és Jelena Brooks is eljutott 12 illetve 11 pontig. Jellemző a mérkőzésre, hogy a soproni játékosok közül mindenki tudott pontot szerezni, a vendégeknél viszont egy ember jutott el egyáltalán 10 egyégig.

A Sopron Basket története során ötödször is legyőzte a Landes-t, a magyar bajnok, előző három Euroliga-idényben négy közé jutó gárda 5-2-es mérleggel vezeti csoportját, vagyis jó esélye van arra, hogy idén is eljusson legalább a negyeddöntőig. Fegyverneky Zsófiáék jövő héten a Gironát fogadják.

SOPRON BASKET - BASKET LANDES 76-54 (26-20, 16-8, 23-13, 11-13)