NBA: visszavágott és lezárta a Phoenix szériáját a Golden State (videó)

A Golden State Warriors 118-96-ra nyert a Phoenix Suns ellen az NBA mai játéknapjának szuperrangadóján és így véget vetett riválisa hosszú győzelmi sorozatának.

Fotó: AP

Három nap után megint összecsapott a Nyugati főcsoport és a liga két legjobb mérleggel álló csapata a Golden State Warriors és a Phoenix Suns. Arizona után most San Franciscoban néztek szembe egymással a felek és ez a 48 perc nem igazán emlékeztetett a szerdai történésekre. A Warriors 28-21-re nyerte az első negyedet úgy, hogy a vendégek csak egyszer, 0-2-nél álltak jobban, majd Seve Kerr csapata 10 pont fölé tornázta a különbséget. Innen jött vissza a meccsbe a Suns és a szünetre három pontra olvasztotta a differenciát. Devin Booker hiánya (hajlítósérüléssel bajlódik az arizonaiak sztárja) azonban alaposan meglátszott a Phoenixen a második félidőben, a GSW nem engedte, hogy ellenfele egyenlítsen, majd a 80-68-ról kezdődő utolsó tizenkét percben már örömjátékot bemutatva aratott magabiztos győzelmet.

Steph Curryt szerdán eltüntették és bár az MVP-cím várományosa ma sem játszotta élete meccsét (8/20 mezőnyből, 23 pont), egyértelműen bizonyította, hogy az a meccs csak egy kisiklás volt a részéről. Andrew Wiggins 19, Jordan Poole 14 pontot tett hozzá a játékhoz a kezdőből, a cserepadról pedig érkezett Gary Payton II (a legendás irányító fia) és dobott 19 pontot, míg Juan Toscano-Anderson 17-ig jutott. Draymond Green a pálya minden pontján feltűnt, ez 9-9-9 pontot, lepattanót és gólpasszt jelentett a veteránnak aki hatszor a labdát is megszerezte valamint három dobást blokkolt.

Booker nélkül a Sunsnak nem volt reális esélye legnagyobb vetélytársa otthonában és így megszakadt Monty Williams csapatának 18 meccsen át tartó győzelmi szériája. DeAndre Ayton ugyan küzdött becsülettel (23 pont), de Chris Paul szürke volt, míg Cameron Johnson és főleg Cameron Payne (3/17 mezőnyből) nem tudott eleget hozzátenni a játékhoz.

A két csapat legközelebb december 25-én csap össze, a hírek szerint a karácsonyi meccsen már visszatérhet Klay Thompson. Az ismét ligaelső Warriors ikonja a 2019-es bajnoki döntő óta nem lépett pályára sérülései miatt.

Indiana Pacers-Miami Heat 104-113
Washington Wizards-Cleveland Cavaiers 101-116
Atlanta Hawks-Philadelphia 76ers 96-98
Brooklyn Nets-Minnesota Timberwolves 110-105
Houston Rockets-Orlando Magic 118-116
Dallas Mavericks-New Orleans Pelicans 91-107
Utah Jazz-Boston Celtics 137-130
Golden State Warriors-Phoenix Suns 118-96