NHL: győzelemmel kezdett a Vancouver új edzője (videó)

A Vancouver Canucks 4-0-ra legyőzte a Los Angeles Kingset az NHL mai játéknapján, így Bruce Bodreau győzelemmel debütált új csapata kispadján.

Múlt héten a Vancouver kirúgta Travis Greent a gyenge idénykezdet miatt, a menesztett szakembert Bruce Bodreau váltotta a kispadon. A 65 éves szakember másfél év után tért vissza az NHL-be és győzelemre vezette csapatát a Los Angelessel szemben. A Canucks két emberelőnyös gólt ütött, egyiket Brock Boeser szerezte, aki 13 meccs után volt ismét eredményes. Thatcher Demko 31 lövést hárítva első hibátlan mérkőzését zárta a jelenlegi idényben. Bodreau 985. meccsén dirigált a ligában, 568 győzelmével a harmadik a hatékonyságot vizsgáló örökranglistán.

Franchise-rekordot állított be a Dallas miután az Arizona legyőzésével hétmeccsesre duzzasztotta győzelmi szériáját. A Stars sokáig 1-1-re állt, majd Jacob Petersen módosította az eredményt, végül pedig Jamie Benn duplázott.

A Philadelphia tegnap menesztette Alain Vigneault-t, a helyére érkező Mike Yeo viszont vereséggel debütál miután a Flyers 7-5-re kikapott a Coloradotól. Az Avalanche 5-3-ra vezetett a második harmadot követően és bár Cam Atkinson szépíteni tudott, Nazeem Kadri és Tyson Jost lezárta a mérkőzést.

Nem volt esélye az újoncnak a Pittsburgh ellen, a Penguins már az első öt perc után 3-0-ra vezetett Seattleben és végül 6-1-re győzött. A vendégeknél Jake Guentzel duplázott, kiosztott egy gólpasszt és így immáron 13. meccsén szerzett pontot, de Jeff Carter is kétszer mattolta a Kraken védelnét, míg Danton Heinen 1+2-vel zárt.

Idén először nyert háromszor zsinórban az Ottawa Senators, miután szétlövésben verte a New Jerseyt. A kétszer is egyenlítő gárda a büntetőpárbaj során Tim Stützle és Josh Norris találataival kerekedett felül a Devilsen.

Szintén nem dőlt el 65 perc alatt a Washington-Anaheim találkozó. A Ducks 3-2-es vezetésénél John Carlson egyenlített, majd ő volt az aki a rávezetések ötödik körében eldöntötte a mérkőzést. Alekszandr Ovecskin két gólpasszt osztott ki és 26 meccs után szerzett 41 pontjával beállította Dennis Maruk 40 éves klubrekordját.

Dallas Stars-Arizona Coyotes 4-1
New Jersey Devils-Ottawa Senators 2-3 - szétlövés után
Philadelphia Flyers-Colorado Avalanche 5-7
Washington Capitals-Anaheim Ducks 4-3 - szétlövés után
Vancouver Canucks-Los Angeles Kings 4-0
Seattle Kraken-Pittsburgh Penguins 1-6