NBA: nem megy otthon sem a Dallasnak (videó)

A Dallas Mavericks 102-99-re kikapott a Brooklyn Netstől az NBA mai játéknapjának rangadóján.

Zsinórban harmadszor, az American Airlines Centerben pedig egyhuzamban ötödször veszített a Dallas Mavericks miután három ponttal kikapott a Brooklyntól. Pedig a texasiak három és fél negyeden keresztül vezettek, sőt a nagyszünet utáni percekben 17 ponttal álltak jobban. A Brooklyn azonban magára talált és az utolsó percekben sorra szerezve a kosarakat végül megnyerte a mérkőzést. A kiválóan védekező és utolsó negyedben 13 pontot kapó Nets legjobbjai James Harden (23 pont, 12 lepattanó) illetve Kevin Durant (24 pont) voltak.

Egy negyedig tartotta a New York tempóját a San Antonio, ám a Spurs kifáradt és 121-109-re kikapott hazai pályán. Julius Randle levédését ugyan megoldották a hazaiak (15 pontig jutott), a hét triplát bedobó RJ Barrett ellen viszont nem volt ellenszerük (32 pont).

A Lakers-Celtics örökrangadón az első félidőben még voltak felvillanásai a vendégeknek, akiket Jayson Tatum tartott meccsben. Hiába szerzett azonban a bostoniak nagy sztárja 34 pontot (14-et az első négy percben) egyszemélyes hadseregként nem tudott mit kezdeni a kaliforniaiakkal. A Los Angeles támadójátékához LeBron James 30 pontot, Russell Westbrook 24 pontot és 11 gólpasszt tett hozzá. Anthony Davis 17 pontig jutott, de ehhez 16 lepattanó társult.

Dallas Mavericks-Brooklyn Nets 99-102
San Antonio Spurs-New York Knicks 109-121
Los Angeles Lakers-Boston Celtics 117-102