Kosárlabda BL: csoportgyőztesként a legjobb 16 között a Falco

A Falco KC Szombathely legyőzte a VEF Rigát a Bajnokok Ligája mai játéknapján és így csoportelsőként rögtön a legjobb 16 közé jutott.

Fotó: Bálizs Zsuzsa

Négy győzelem és egy vereség után várhatta az utolsó fordulót a Falco. A szombathelyi gárda továbbjutása már biztos volt, ám ahhoz, hogy csoportgyőztesként a legjobb 16 közé kerüljenek mindenképpen győzniük kelljen.

A magyar bajnok rosszul kezdte a mérkőzést, a Riga 27-15-re nyerte az első negyedet, ennek a különbségnek a felét a hazaiak eltüntették majd az utolsó játékrész már csak egypontos vendégvezetésről kezdődött. Az utolsó 10 percre aztán teljesen összeállt a Falco védekezése és a szombathelyiek összesen 7 pontot kaptak, viszont 17-et dobtak és így győztek. A Fakco legjobb pontszerzője Boris Barac volt 16 ponttal, Perl Zoltán 11, Váradi Benedek és Golomán György 9-9 pontot szereztek.

A Falco csoportgyőztesként biztosan ott van a legjobb 16 között és nem kell párharcot vívnia a továbbjutásért. A januárban kezdődő forduló keretein belül a csapatokat négy csoportra osztják ahol összesen hat meccset játszik mindenki. A csoportokból az első két helyezett jut tovább. A Falco ellenfele a Rytas Vilnius lesz, hozzájuk csatlakozik a Tenerife-Stal Ostrów Wielkopolski és a Strasbourg-Igokea párharcok győztese.

Falco KC Szombathely - VEF Riga 68-59 (15-27, 19-13, 17-12, 17-7)