NBA: Curry 46 ponttal üzent a Phoenixnek (videó)

A Phoenix Suns elleni karácsonyi rangadóra készülő Golden State Warriors legnagyobb sztárja vezérletével 113-104-re verte a Memphis Grizzliest az NBA mai játéknapján.

Egyszerűen nem volt ellenszere a Memphisnek Steph Curry ellen: minden idők legtöbb tripláját bedobó játékosa nyolc hárompontos süllyesztett el, kiharcolt 12 büntetőt, valamennyit értékesítette és így 46 pontjával vállalt főszerepet csapata győzelmében.

Bradley Beal nem volt ott a Washington Wizardsban a New York Knicks ellen, de a fővárosiak így túldobták ellenfelüket. Spencer Dinwiddie 21 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplázott, míg az újonc Corey Kisper 20 ponttal emelkedett ki. A hazaiaknál senki nem tudott felnőni a 44 pontos Kemba Walker mellé.

Hiába jutott el legalább 30 pontig LeBron James és Russell Westbrook (36 és 30) a Lakers nagyon simán kikapott a San Antoniotól. A texasiak hőse a hibátlan meccset produkáló (11/11 mezőnyből) Keita Bates-Diop volt, aki 30 ponttal egyéni csúcsot állított fel. A Lakers egyhuzamban negyedik vereségét szenvedte el.

A Phoenix Suns is győzelemmel hangolt a Golden State elleni karácsonyi csúcsrangadóra. Az arizonaiak 113-101-re nyerte az Oklahoma City Thunderrel szemben. Devin Booker ezúttal is jeleskedett a pontszerzésben, 30 egységig jutott.

Egyszerűen összeomlott a Denver a Charlotte ellen, a Hornets az utolsó negyedet 25 pontos különbséggel nyerte (38-13) és így elvitte a győzelmet a Pepsi Centerből. A győztesek legjobbja az utolsó negyedben 14 pontot dobó Kelly Oubre Jr volt.

Los Angeles Lakers-San Antonio Spurs 110-138

Az NBA-ben december 25-re virradó éjjel nem rendeznek mérkőzést, magyar idő szerint karácsony este viszont több rangadóra is sor kerül.