NBA: Ja Morant megnyerte a rangadót a Memphisnek (videó)

A Memphis Grizzlies kiélezett küzdelemben 114-113-ra győzött a Phoenix Suns ellen az NBA mai játéknapjának rangadóján.

Egy ponttal nyerték a vendégek a Phoenix-Memphis rangadó első negyedét, majd a nagyszünetre 60-48-as vezetést építettek ki. A Grizzlies sokáig vezetett, Devin Booker triplájával viszont 113-112-re átvette a vezetést a Suns öt másodperccel a vége előtt. A memphisieknek volt még egy lehetősége támadni, Ja Morant pedig akrobatikus mozdulattal bedobta a győztes kosarat. A meccs hőse 33 ponttal volt a találkozó legeredményesebb játékosa, Desmond Bane 32 pontos karriercsúccsal járult hozzá a sikerhez, Steven Adams pedig 13 ponttal és 16 lepattanóval dupla-duplázott. A hazaiak legjobb pontszerzője Booker volt 30 ponttal.

Kristaps Porzingis jelentette a különbséget a Portland-Dallas mérkőzésen. A vendégek lett magasembere 34 ponttal 9 lepattanóval és 5 gólpasszal emelkedett ki, de Dwight Powell is megtette a magáét (22 pont, két rontott dobás összesen).

Kawhi Leonard lehet, hogy az egész évet kihagyja és most Paul George is kidőlt a Clippersből. A Los Angeles-i gárdának így lényegében esélye sem volt a Brooklyn Nets ellen. James Harden megint nagyot játszott, ezúttal 39 pontnál és 15 lepattanónál állt meg.

Charlotte Hornets–Houston Rockets 123–99
Atlanta Hawks–Chicago Bulls 118–130
Minnesota Timberwolves–Boston Celtics 108–103
San Antonio Spurs–Utah Jazz 104–110
Phoenix Suns–Memphis Grizzlies 113–114
Portland Trail Blazers–Dallas Mavericks 117–132
Los Angeles Clippers–Brooklyn Nets 108–124