NBA: DeMar DeRozan szédületes kosarával nyert a Chicago Bulls (videó)

Egyik legnagyobb sztárja utolsó pillanatokban eleresztett dobásának köszönhetően a Chicago Bulls 108-106-ra verte az Indiana Pacerst az NBA szilveszteri (magyar idő szerint újévi) játéknapján.

LeBron Jamesre nem egyszer és nem kétszer mondták már, hogy meghazudtolja a korát és ez most is így volt. Korunk legnagyobb formátumú játékosa december 30-án ünnepelte harminchetedik születésnapját, ehhez képest mindenkit elhomályosított a Lakers-Trail Blazers meccsen. James 43 pontos szezoncsúcsot dobott és emellé 14 lepattanót is leszedett a győztes csapatban.

A szezon legnagyobb futását követően nyert a Utah Jazz, miután 91-92-es állásnál három és fél perc alatt produkált egy 22-0-s sorozatot a Minnesota ellen. A gárda vezére a 39 pontos Donovan Mtchell volt, de Rudy Gobert is hozott egy dupla-duplát (14 pont, 16 lepattanó) akárcsak Bojan Bogdanovic (24 pont, 12 lepattanó).

Ja Morant az első félidőben egymaga juttatta minimális előnyhöz a Memphist, majd a 30 pontig jutó, a labdát egyszer sem eladó klasszishoz szép lassan a csapattársai is felnőttek. A Grizzlies végül magabiztosan verte a San Antoniot.

Közel volt az Indiana Pacers ahhoz, hogy legyőzze a Chicagót, ám DeMar DeRozan a meccs végén megmutatta, hogy miért tartják sokan alul pozícionált játékosnak. Előbb egy tempódobással két pontot faragott csapata hátrányából az utolsó percben, majd remek védekezéssel gátolta az ellenfél pontszerzését. Az utolsó 10 másodpercre aztán ő hozhatta a labdát és az egyik védővel az arcában fél lábról eleresztett egy triplát. A labda a gyűrűben kötött ki és így a Bulls megnyerte a mérkőzést.

Bár egy labdabirtoklásnyi különbségre is feljött az Atlantával szemben a Cleveland, végül a georgiaiak nyerték a nap második legszorosabb küzdelmét. Trae Young 35 ponttal és 11 gólpasszal zárta az estét, míg Clint Capela a 18 pontja mellett 23 lepattanót szerzett.