NBA: Giannis tripla-duplázott, gond nélkül nyert a Milwaukee (videó)

A Milwaukee Bucks 136-113-ra verte a New Orleans Pelicanst az NBA mai játéknapján. A címvédő legnagyobb sztárja a játék három komponensében is kimagaslóan teljesített.

Megállíthatatlan támadógépezetként működött a címvédő a New Orleanssal szemben. A Milwaukee legjobbja Giannis Antetokounmpo volt, aki ezúttal tripla-duplázott (35 pont, 16 lepattanó, 10 gólpassz), de az általában peremebernek számító  Jordan Nwora is nagyot játszott (23 pont, 5 bedobott tripla), illetve Jrue Holiday is hozta magát (21 pont).

Néhány nappal ezelőtt 35 ponttal kapott ki a Detroit Pistons a San Antoniotól, most azonban hosszabbításban sikerült visszavágnia a hazaiaknak. A győztes kosarat Saddiq Bey (21 pont, 14 lepattanó dobta).

Bár Zach LaVine több pontot dobott nála (35-28), de ismét DeMar DeRozan volt a Chicago Bulls hőse. A legszebb napjait idéző olimpiai bajnok két napon belül csapata második meccsét nyeri meg az utolsó pillanatban, ezúttal a Washington Wizards ellen dobott be egy triplát a dudaszó pillanatában. Rajtuk kívül a dupla-duplázó  (22 pont, 12 lepattanó) Nikola Vucsevics is kitett magáért. A "bikák" zsinórban a hetedik meccsüket nyerték meg és átvették a vezetést a Keleti főcsoportban.

Hiába James Harden tripla-duplája (34 pont, 12 lepattanó, 13 gólpassz) a Brooklyn Nets ismét vereséget szenvedett, ráadásul a tartalékos Los Angeles Clipperstől. A kaliforniaiak számos fontos emberüket nélkülözték, de a 27 pontig jutó Eric Bledsoe vezetésével ellenfelük fölé kerekedtek.

Bár egyszer kétszámjegyű hátrányba került, végül gond nélkül győzött a Denver Houstonban. A Nuggetsből Nikola Jokics (24 pont, 11 lepattanó) és  Facundo Campazzo (22 pont, 12 gólpassz) is jó mérkőzést zárt.

A harmadik negyedben sokkal jobb volt a Utah Jazz a Golden State-nél, de a további három játékrészben a vendégek akarata érvényesült. A nap rangadóján végül a Warriors hétpontos különbséggel győzött a 28 pontos Steph Curry, a Draymond Green helyetteseként 20 pontot, 7 lepattanót, 8 gólpasszt jegyző Otto Porter Jr és a 25 pontos Andrew Wwiggins vezérletével.

Milwaukee Bucks–New Orleans Pelicans 136–113
Washington Wizards–Chicago Bulls 119–120
Detroit Pistons–San Antonio Spurs 117–116 - hosszabbítás után
Brooklyn Nets–Los Angeles Clippers 116–120
Houston Rockets–Denver Nuggets 111–124
Utah Jazz–Golden State Warriors 116–123