NHL: a Pittsburgh nyolcig, két játékosa mesterhármasig jutott (videó)

A Pittsburgh Penguins 8-5-re győzött két triplázó játékosa vezetésével a San Jose Sharks ellen az NHL mai játéknapjának legtöbb gólt hozó mérkőzésén.

Ugyan hátrányba került a Calgary Chicagoban, de a Flames utána össztűz alá vette a Blackhawks kapuját. A vendégek a második harmadban összesen 26 lövéssel próbálkoztak, amellyel beállították a franchise-rekordot. A győztes csapatból Johnny Gaudreau 1+2-vel, Matthew Tkachuk 1+1-el zárt.

Újabb csúnya vereséget szenvedett a címvédő Tampa Bay, ezúttal New Yorkban (4-0). Az egymás után harmadszor kikapó Lightning játékosai gólt sem tudtak ütni a 38 védést produkáló Igor Szesztyorkinnak, a túloldalon viszont Mika Zibanejad mesterhármast szerzett. A svéd gólfelelős mellett a három gólpasszt adó Chris Kreider is jól játszott.

Potyogtak a gólok Pittsburghben, ahol a Penguins 4-0-ra és 6-1-re is vezetett, ám a San José feljött 6-5-re is. Az utolsó két percben a hazaiak aztán két újabb találatot értek el, beállítva a 8-5-ös végeredményt. A meccs legjobbjai Evan Rodrigues és Bryan Rust voltak, akik egyaránt mesterhármast szereztek. Arra, hogy két játékos is triplázzon egy csapaton belül egy adott meccsen az utóbbi 10 évben mindössze egyetlen példa volt, de a "pingvineknél" is 2008-ban fordult elő eddig utoljára.

Washington Capitals-New Jersey Devils 3-4 - hosszabbítás után
Vegas Golden Knights-Winnipeg Jets 4-5 - hosszabbítás után
Colorado Avalanche-Anaheim Ducks 4-2
Chicago Blackhawks-Calgary Flames 1-5
New York Rangers-Tampa Bay Lightning 4-0
Detroit Red Wings-Boston Bruins 1-5
Pittsburgh Penguins-San Jose Sharks 8-5