NHL: fölényesen nyert a Boston Washingtonban (videó)

A Boston Bruins 7-3-ra verte a Washington Capitalst az NHL mai játéknapjának rangadóján, a mérkőzés hőse az öt pontot szerző Matt Grzelcyk volt.

A csapatok jelenlegi formáját tekintve nem született meglepetés a Washington-Boston mérkőzésen, maximum csak a gólkülönbség miatt. A hazaiak elszenvedték zsinórban negyedik vereségüket is, míg a vendégek a legutóbbi hat meccsükből az ötödiket nyerték meg. Pedig Conor Sheary duplájával még a Capitals vezetett 2-0-ra, innentől kezdve azonban a Bruins dominálta az összecsapást: a vendégek már az első harmadban egyenlítettek, majd négy gólt ütöttek a középső játékrészben. A 3-7-es végeredmény hűen tükrözte a játék képét. A bostoni játékosok közül David Pastrnak és Brad Marchand egyaránt duplázott, Matt Grzelcyk pedig a gólja mellett négy találatot előkészített. Korábban mindössze négy bostoni hátvéd tudott öt pontot szerezni egy mérkőzésen, legutóbb Ray Bourque hajtotta végre ezt a bravúrt 1994-ben.

Hiába vezetett 3-1-re is a Seattle, az újonc nem bírta a Colorado nyomását. Az Avalanche a meccs második felében a duplázó Nicolas Aubel-Kubel vezérletével fordított, majd a harmadik harmadban két és fél perc alatt fordított.

Jó formában van a Los Angeles is, amely 3-1-re verte a New York Rangerst, mindezt úgy, hogy jóval többet is lőtt kapura (39-23). Alekszander Georgijev ugyan kiválóan védett, de a Kings így is kétgólos előnyt épített ki a második harmadra. Mika Zibanejad ugyan visszahozta a vendégeket a meccsbe az 52. percben, ám Adrian Kempe egy üres kapuba lőtt góllal beállította a végeredményt.

Washington Capitals-Boston Bruins 3-7
Los Angeles Kings-New York Rangers 3-1
Colorado Avalanche-Seattle Kraken 4-3