Olasz Szuperkupa: az utolsó pillanatban nyerte meg a trófeát az Inter (videó)
Alexis Sanchez utolsó percben szerzett góljának köszönhetően az Internazionale 2-1-re verte a Juventust az Olasz Szuperkupa döntőjében.
Harmincnegyedik alkalommal rendeztek mérkőzést az Olasz Szuperkupáért, a döntőt a bajnok Internazionale és a kupagyőztes Juventus vívta a milánói San Siroban. A kék-feketék a hatodik, míg a "zebrák" a kilencedik győzelmükért léptek pályára ma este. A "Derby d`Italia" történetében a 2005/06-os szezon után másodszor fordult elő, hogy ez a két gárda küzdött meg az idény első olaszországi trófeájáért.
Jó iramban kezdődött a találkozó, a Federico Chiesát súlyos sérülés miatt nélkülöző vendégek és a hazaiak előtt is adódtak lehetőségek már az első 20 percben is. A tizenegyedik percben egy meglehetősen kétes szituáció történt a torinói tizenhatoson belül: Nicolo Barella esett el Giorgio Chiellini mellett, ám a játékvezető nem ítélt büntetőt a videózás után sem. Az első félidő derekán némileg túljárva aztán megszerezte a vezetést a Juventus: Alvaro Morata beadását Weston McKennie fejelte Samir Handanovic kapujába.
Alig kilenc percig álltak azonban jobban a torinóiak miután Mattia De Sciglio szabálytalanságát Edin Dzekoval szemben lefújta Daniele Doveri, a megítélt büntetőt pedig Lautaro Martinez értékesítette. Szünet előtt a bajnok akár fordíthatott is volna, de Ivan Perisic elől az utolsó pillanatban Adrien Rabiot menteni tudott.
A második félidőben többször is Federico Bernardeschi veszélyeztetett, ám eredménytelenül, míg a túloldalon Denzel Dumfries fejesét kellett hárítania Mattia Perrinnek. Az Inter ugyan átvette a játék irányítását, de a 90 perc (illetve a négyperces ráadás) leteltéig nem tudott újabb gólt elérni és így kilencedik alkalommal is hosszabbításra került sor a szuperkupa történetében.
Rögtön az első komolyabb lehetőségéből változtathatott volna az eredményen az Internazionale, de Alexis Sanchez fejese néhány centivel célt tévesztett. A játékosok egyre inkább elfáradtak és ezzel egyenesen arányosan az események száma is csökkent. Ahogyan az idő haladt előre, úgy tűnt egyre biztosabbnak, hogy hatodik alkalommal is büntetők döntenek a kupa sorsáról.
Végül azonban nem így történt! Federico Dimarco tört előre, labdája azonban levágódott Alex Sandro testéről. A kapu előtti kavarodásban Matteo Darmianhoz került a játékszer, aki tovább tudta azt passzolni Alexis Sancheznek aki négy méterről bevette a kaput, egyúttal megnyerte a meccset az Internazionalénak.
A milánóiak 1989, 2005, 2006, 2008 és 2010 után nyerték meg ismét hazájuk szuperkupáját.
Internazionale–Juventus 2–1 (1–1, 1–1, 1–1)
Milánó, San Siro. Vezette: Daniele Doveri.
INTER: Handanovic – Skriniar, De Vrij, Bastoni – Dumfries (Darmian, 89.), Barella (Ar. Vidal, 89.), Brozovic, Calhanoglu, Perisic (Dimarco, 100.) – Dzeko (Correa, 75.), L. MartÍnez (A. Sánchez, 75.). Vezetőedző: Simone Inzaghi.
JUVENTUS: Perin – De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro – McKennie, Locatelli (Bentancur, 90.), Rabiot, Bernardeschi (Arthur, 79.) – Kulusevski (Dybala, 74.), Morata (Kean, 88.). Vezetőedző: Massimiliano Allegri.
Gólszerző: L. Martínez (35. – 11-esből), A. Sánchez (121.), ill. McKennie (25.)