Műkorcsolya Eb: színorosz dobogó, Chtchetinina Ioulia és Magyar Márk hatodik!

Hármas orosz győzelem született a párosoknál a Tallinnban rendezett műkorcsolya Európa-bajnokságon. Chtchetinina Ioulia és Magyar Márk kettőse hatodikként végzett az elmúlt évek legjobb magyar eredményét elérve, míg Pavlova Maria és Nagy Balázs kettőse tizenegyedik lett.

Fotó: Eurosport Player

Huszonegy páros indult az észt fővárosban, amelyből a 16 legjobb mutathatta be a kűrjét a mai döntőben. Évtizedekig a pároskorcsolyában nem volt nemzetközi szintet képviselő magyar páros, most viszont ketten is harcba szálltak a minél jobb eredményért. A két évvel ezelőtti kontinensbajnokságon tizedikként végző, olimpiai résztvevő Chtchetinina Ioulia és Magyar Márk a hetedik helyen zárta a rövidprogramot, de a fél éve együtt korcsolyázó Pavlova Maria, Nagy Balázs duója pedig tizenegyedik helyről folytathatta szereplését.

A kűrök során mindkét magyar páros szépen teljesített: Pavlováéknak ugyan voltak kisebb rontásai, de megőrizték a pozíciójukat és 11. helyen végeztek életük első Európa-bajnokságán. Tegnap Magyar Márk, ma Chtchetinina Ioulia esett el a program elején, a rontást leszámítva viszont ma is kifogástalan volt a mieink produkciója. Végül a magyar kettősnek még javítania is sikerült egy helyet és így hatodikként zárt. Párosban évtizedek óta ez a legjobb eredmény, de Sebestyén Júlia 2010-ben elért hatodik helye óta nem végzett magyar műkorcsolyázó ennyire elől Európa-bajnokságon.

A dobogón három orosz páros osztozott: az aranyérmet a világbajnok Anasztazija Misina, Aleksandr Galliamov duó szerezte meg a kétszeres bajnok Jevgenyina Taszova és Vlagyimir Morozov valamint a címvédő Alekszandra Bojkova és Dmitrii Kozlovskii előtt.