NBA: két negyed alatt térdre kényszerült a Warriors a címvédő otthonában (videó)

A Milwaukee Bucks magabiztos játékkal 118-99-re verte a Golden State Warriors az NBA mai játéknapjának rangadóján.

Lényegében egy félidő alatt eldöntötte a Milwaukee a nap rangadóját, miután 77-38-as vezetésre tett szert a Golden State ellenében huszonnégy perc alatt. A Draymond Green nélkül kiálló Warriors ugyan felére csökkentette a hátrányát, de esélytelen volt a mérkőzésen. A címvédő legjobbja ezúttal is Giannis Antetokounmpo volt, aki tripla-duplázott (30 pont, 12 lepattanó, 11 gólpassz), de Bobby Portis illetve Khris Middleton is eljutott 20 illetve 20 pontig. A GSW sztárjai közül Steph Currynek 12 pont jött össze, a múlt héten visszatérő Klay Thompsonnak pedig 11.

Anthony Edwards és D`Angelo Russell (30 illetve 29 pont) meccsben tartotta a Minnesotát Memphisben, ám a Grizzlies 106-105-öt követően megtörte ellenfelét Desmond Bane és John Konchar kosaraival. A memphisi csapat immáron 11 bajnoki óta veretlen, ez jelenleg messze a leghosszabb sorozat az NBA-ben.

Nem tudott a New Orleans méltó ellenfelévé avanzsálni a fáradt és sérülésekkel tizedelt Clippers. A 113-89-es győzelemből Brandon Ingram (24 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) és Jonas Valanciunas (18 pont, 16 lepattanó) is jó játékkal vette ki a részét.

Öt nap alatt a negyedik meccsét játszotta a Brooklyn és egyértelműen látszott, hogy a Nets enerváltan lép pályára az Oklahoma ellen. A Thunder ki is használta ezt a lehetőséget és fölényes győzelmet aratott New Yorkban. A meccs legjobbja Shai Gilgeous-Alexander (33 pont, 10 lepattanó, 9 gólpassz) volt, de Lou Dort 27 pontja is kellett a sikerhez.

Lényegében a B-csapatával állt ki a Portland Denverben és a Nuggets ezt éreztette is egy 140-108-as győzelem képében. Will Barton 21, Nikola Jokics 20 pontot dobott a hazai csapatban.

Memphis Grizzlies-Minnesota Timberwolves 116-108
Milwaukee Bucks-Golden State Warriors 118-99
New Orleans Pelicans-Los Angeles Clippers 113-89
Brooklyn Nets-Oklahoma City Thunder 109-130
Denver Nuggets-Portland Trail Blazers 140-108