NFL: nagy meccset nyert a 49ers, továbbment az előző két bajnok is (videó)

A San Francisco 49ers drámai hajrában ejtette ki a Dallas Cowboyt, míg a Tampa Bay Bucanneers és a Kansas City Chiefs magabiztos győzelmet aratott az NFL rájátszásának első körében.

Lényegében esélyt sem hagyott a Tampa Bay a Philadelphiának. A hazai pályán játszó címvédő ötpercnyi játékot követően szerzett vezetést miután Giovani Bernard gyötörte be a labdát az ellenfél end zone-jába, majd még az első negyedben Ke`Shawn Vaughn is futott egy touchdown-t. A második negyed egy hazai mezőnygólt hozott, majd fordulás után Tom Brady előbb Rob Gronkowskinak, majd Mike Evansnek adott touchdown-passzt. Az Eagles a zárónegyedben kozmetikázott az eredményen két TD-vel (egyszer a kétpontos kísérlet is sikerült), de addigra a mérkőzés már régen eldőlt.

Tom Brady 271 passzolt yarddal és 3 TD-t érő átadással zárt, kedvenc célpontja Evans volt 117 elkapott yarddal. A Philadelphia irányítója Jalen Hurts kétszer is eladta a labdát és így csapatának nem volt esélye a floridai támadógépezet ellen.

Nehéz körülmények között jutott be a rájátszásba a San Francisco és a 49ers nem is számított esélyesnek a Dallas Cowboys otthonában. Elijah Mitchell hat pontot érő futásával (és a sikeres extra ponttal) a 49ers azonban vezetést szerzett Texasban, a különbséget Robbie Gould két mezőnygólja növelte. A "cowboyok" ugyan Amari Cooper TD-jével szépítettek, de Gould újabb mezőnygólja, valamint Deebo Samuel futása után 23-7-re vezettek a vendégek. A Cowboys egy mezőnygóllal, illetve az irányító Dak Prescott futott hatpontosával hatpontosra csökkentette a hátrányát a negyedik negyed első hét perce során és a védelem nem is engedett újabb pontokat a San Francisco-i támadóknak. Az utolsó támadás a hazaiak kezében volt, ám még csak a félpályánál jártak. Prescott úgy döntött, hogy megtartja a labdát és megiramodott a játékszerrel. Nyolc másodperc volt ekkor még hátra, ám a Cowboys nem állt fel időben az óra pedig lepergett, vagyis a 49ers megnyerte a meccset és továbbjutott.

Jimmy Garoppolonak elég volt 172 yard (0 TD, 1 interception) a győzelemhez, mivel Mitchell 96, Samuel 72 yardot futott. Dak Prescott a Cowboys tragikus hőseként 254 yarddal (1 TD, 1 INT) zárt.

A Pittsburghnek minden összejött az alapszakasz utolsó körében és így Ben Roethlisberger utolsó szezonjában bejutott a playoffba, igaz a Steelers továbbjutására sokan egy fabatkát sem adta volna Kansasban. A papírformát aztán érvényesítette is a Chiefs: a két éve bajnokságot nyerő, tavaly döntőt játszó gárda egy labdavesztés után hátrányba került miután TJ Watt visszahordta a játékszert a célterületére, ám ezután elkezdte uralni a meccset. Patrick Mahomes zsinórban Jerrick McKinnonnak, Byron Pringle-nek, Travis Kelce-nek, Nick Allegrettinek és Tyrek Hillnek is touchdown-passzt osztott ki, vagyis 0-7-ről 35-7-re fordított a Kansas. A Steelers ugyan szépített, de a Kansas visszaállította a különbséget (egytrükkös játék során Kelce passzolta a labdát Pringle kezébe), hogy aztán egy újabb Pittsburgh-i TD keretbe foglalja a mérkőzést.

Patrick Mahomes abszolút playoff-formában játszott ezen a találkozón: 402 yardot passzolt, egyszer ugyan elpasszolta a labdát, de 5 TD-passzt osztott ki. Kelce a passzolt hatpontos mellett 108 elkapott yarddal dicsekedhet a meccs után.

A (99,9 százalékig biztosan) élete utolsó meccsét játsszó Ben Roethlisberger 215 passzolt yarddal (2 TD, 0 INT) zárta le 2004 óta tartó, két Super Bowl-győzelmet hozó karrierjét.

Tampa Bay Buccaneers– Philadelphia Eagles 31-15
Kansas City Chiefs–Pittsburgh Steelers 42–21
Dallas Cowboys–San Francisco 49ers 17–23