NHL: Timo Meier mesterötösével győzött a San Jose (videó)

A San Jose Sharks 6-2-re győzött a Los Angeles Kings ellen az NHL legutóbbi játéknapján. A hazaiak svájci játékosa mesterötössel vette ki részét a sikerből.

Negyvenegyszer lőtt kapura a Los Angeles a San Jose otthonában, mégsem volt szemernyi esélye sem a pontszerzésre. Ennek két legfőbb oka a 39 védést produkáló James Reimer valamint Timo Meier voltak. A svájci játékos már az első harmad végére mesterhármasnál tartott, majd a középső játékrészben beütötte a negyedik és az ötödik gólját is. A Sharks történetében eddig mindössze négy olyan játékos volt, aki mesternégyest szerzett egy meccsen, ötig viszont most először jutott el valaki.

Azt, hogy milyen teljesítményről van szó jól jelzi, hogy az NHL elmúlt évtizedében Meieren kívül mindössze két olyan játékos volt, aki ötször vette az ellenfél kapuját: Patrik Laine 2018-ban és Mika Zibanejad 2020-ban.

San Jose Sharks-Los Angeles Kings 6-2
Colorado Avalanche-Minnesota Wild 4-3 - szétlövéssel
Arizona Coyotes-Montreal Canadiens 5-2
Seattle Kraken-Chicago Blackhawks 3-2 - szétlövéssel
New York Islanders-Philadelphia Flyers 4-1
St. Louis Blues-Nashville Predators 5-3
Vegas Golden Knights-Pittsburgh Penguins 3-5
Buffalo Sabres-Detroit Red Wings 2-3 - hosszabbítás után