NBA: szoros meccsen győzött a Minnesota (videó)

A Minnesota Timberwolves 112-110-re győzött New Yorkban az NBA mai játéknapján, míg a Golden State Warriors magabiztosan verte a Detroit Pistonst.

Mindkét csapatnak voltak jó periódusai a New York-Minnesota mérkőzésen, amely így az utolsó pillanatig nyílt maradt. A hajrára 107-102-es vezetéssel fordult a Knicks amely azonban az utolsó három percben nem tudott mezőnykosarat dobni. A Timberwolves Karl-Anthony Towns  2+1-ével átvette a vezetést, majd Patrick Beverly eldöntötte a meccset. Anthony Edwards 21, Towns 20, D`Angelo Russell 17 ponttal járult hozzá a győzelemből.

Lényegében kötelező volt győznie a Golden State-nek a Detroittal szemben, és a hazaiak a nagyszünetre 28 pontos előnyt építettek ki. A Pistons ezen a hátrányon már csak kozmetikázni tudott. Steph Curry harminc percet sem töltött a pályán, de eljutott 18 pontig, Klay Thompson pedig visszatérése óta a leghatékonyabb teljesítményét nyújtva dobott 21 pontot. Jonathan Kuminga jól helyettesítette Draymond Greent és dupla-duplázott (12 pont, 10 lepattanó).

New York Knicks–Minnesota Timberwolves 110–112
Golden State Warriors–Detroit Pistons 102–86