Női kosárlabda Euroliga: bravúros győzelmet aratott a Sopron

Nagy fegyverténynek számító győzelmet aratott a Sopron Basket a női kosárlabda Euroliga tizenkettedik fordulójában, miután 77-73-ra nyert a Dinamo Kurszk otthonában.

Fotó: FIBA.Basketball

Hat órát kellett várnia Moszkvában a soproni kosárlabdacsapatnak mire el tudott utazni a 2017-es Euroliga-győztes Kurszkhoz. A magyar csapat az első negyedet két eladott labda miatt négypontos hátránnyal zárta, a második játékrészben viszont egyértelműen a Dinamo dominált, amely 44-29-es előnnyel mehetett a szónetre.

Ezek után teljesen váratlannak számított, hogy a harmadik tíz percet egy 18-0-s futással kezdte a magyar bajnok és így fordítani tudott. A játékrész végére a Kurszk magára talált, de az állás 56-56 volt a zárónegyed előtt. A soproniak aztán a hajrában Fegyverneky és Brooks vezérletével elléptek ellenfelüktől és 75-68-as vezetésük után már nem tudott teljesen visszazárkózni az ellenfél.

Gabby Williams 20 ponttal volt a magyar bajnok legjobb pontszerzője, Jelena Brooks 17, Határ Bernadett 14, Briann January 11 ponttal vette ki a részét a győzelemből. A Kurszk legjobbja a 26 pontot dobó Natasha Howard volt.

A 7-4-es mérleggel csoportelső Sopron egy hét múlva a Galatasarayyal mérkőzik, míg szombaton hazai pályán küzd a Fenerbahcéval.

Dinamo Kurszk-Sopron Basket 73-77 (19-15, 25-14, 12-27, 17-21)

Kurszk, Sport Concert Complex
Dinamo Kurszk: O. Frolkina 10, Ogunbowale 5/3, Lisec 13/3, Baric 3, Shabanova. Csere: Howard 26/12, Kozik 3, Prince 4, E. Frolkina 9/9.
Sopron Basket: Williams 20/12, Fegyverneky 4, Határ 14, January 11/3, Brooks 17/9. Csere: Varga A. 5, Jovanovic 2, Czukor, Gaye 4.

kosárlabda,Sopron női kosárlabda,Euroliga (kosárlabda)