NHL: feltámadt és győzött a New York Rangers (videó)

A New York Rangers 3-1-es hátrányból felállva 6-3-ra győzött a Toronto Maple Leafs ellen az NHL mai játéknapján.

Két hónap után fordult elő az Arizonával, hogy egymás után két mérkőzést is meg tudott nyerni. A negatív szériai a New Jersey ellen szakadt meg. A hazaiak háromszor annyit lőttek kapura ellenfelüknél, ám a vendégek jóval hatékonyabban játszva 4-1-re győzni tudtak. A sérüléséből visszatérő Jakob Chychrun gólpasszal tért vissza, Lawson Crouse 1+1-el zárt, míg Karel Vejmelka 35 védést produkált a Coyotes kapujában.

Zsinórban tizedik meccsét nyerte meg a Colorado, miután 2-0-ra verte az Anaheimet idegenben. A meccs során John Gibson és Pavel Francouz is kiválóan védett, így mindössze egy Avalanche-gól esett a harmadik harmad végéig, ekkor viszont Samuel Girardi eldöntötte a győzelem kérdését.

Hiába vezetett 2-0-ra és 3-1-re is a Toronto New Yorkban, a Maple Leafs pont nélkül távozott a Rangers otthonából. A hazaiak a második harmadtól kezdve öt gólt ütöttek válasz nélkül. Ryan Reaves és Adam Fox egyaránt dupláztak, utóbbi csaknem nyolc év után talált be egynél többször egy adott meccsen. Igor Szesztyorkin teljesítménye az első harmad után feljavult és 35 védéssel zárt. A torontói Auston Matthews nem tudott pontot szerezni egymás után a tizenegyedik idegenbeli meccsén is és így nem tudta beállítani  Steve Yzerman és Pavel Bure NHL-rekordját.

New York Rangers-Toronto Maple Leafs 6-3
Anaheim Ducks-Colorado Avelanche 0-2
New Jersey Devils-Arizona Coyotes 1-4