NHL: elsöprő floridai győzelem Edmontonban (videó)

A Florida Panthers 6-0-ra kiütötte az Edmonton Oilerst, míg a Colorado Avalanche szintén fölényesen győzött Los Angelesben az NHL mai játéknapján.

Amióta visszatért a liga a téli szünetről, azóta a Colordao gyakorlatilag megállíthatatlan: a Los Angelesben is fölényesen győző Avalanche a legutóbbi 11 meccséből csak egyet veszített el, de azt is hosszabbításban. A Kings elleni meccsen Mikko Rantanen gólt és gólpasszt jegyzett, Darcy Kuemper 40 hárítást produkált.

A 2010/11-es szezon óta nem volt példa arra, hogy egy csapat kétszer is olyan szériát produkáljon az NHL-ben, hogy tíz mérkőzést elveszít egymás után. A Philadelphia Flyersnek most "sikerült ez a bravúr", mindezt ráadásul 40 meccs alatt. A "Phily" ma a Columbus Blue Jackets ellen maradt alul, a találkozó legjobbja a két találatot előkészítő Boone Jenner volt.

Esélyt sem hagyott a Florida az Edmontonank, még idegenben sem és így az Oilers zsinórban hetedik vereségét szenvedte el. A bombaformában lévő Panthers 6-0-s győzelméből Szergej Bobrovszkij 40 védéssel vette ki a részét, Aleksander Barkov 2+1-el zárta a találkozót, míg Sam Reinhart három gólpasszt osztott ki. A floridaiak a legutóbbi tizenegy meccsükből kilencet nyertek meg.

Potyogtak a gólok a Pittsburgh-Ottawa találkozón, amelyet a "pingvinek" 6-4-re nyertek meg. Bár Jevgenyij Malkin és Sidney Crosby is betalált (március 15-e óta először fordult elő, hogy egyazon meccsen voltak eredményesek), a találkozó legjobbja a duplázó Mike Matheson volt.

Boston Bruins-Washington Capitals 4-3
Buffalo Sabres-Dallas Stars 4-5
Philadelphia Flyers-Columbus Blue Jackets 1-2
Pittsburgh Penguins-Ottawa Senators 6-4
Nashville Predators-Winnipeg Jets 5-2
Edmonton Oilers-Florida Panthers 0-6
Los Angeles Kings-Colorado Avalanche 1-4
Vegas Golden Knights-Montreal Canadiens 4-3 - hosszabbítás után