Női kézilabda BL: ha nehezen is, de nyert a Győr, az FTC kikapott

Az FTC kikapott Dániában, míg a Győri Audi ETO KC hátrányból fordítva győzte le az Odensét a női kézilabda Bajnokok Ligája mai játéknapján.

Fotó: MTI

TEAM ESBJERG-FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 33-27 (14-13)

Esbjerg, játékvezetők: Braseth, Sundet (norvégok).
ESBJERG: Eckerle, Poulsen (kapusok), Breistol 2, Ingstad 2, Jacobsen 6, Jensen 2, Jörgensen 1, Möller, Nielsen 2 (1), Polman, Reistad 13 (3), Solberg-Isaksen 4, Tranborg 1, Türkoglu. Edző: Jesper Jensen.
FTC: Bíró, Janurik (kapusok), Behnke 1, Bölk 1, Csiszár-Szekeres, Grbics 1, Hársfalvi 1, Kisfaludy 6, Klujber 2, Kovács 3, Malestein 6 (5), Márton 5, Szöllősi-Zácsik 1, Szucsánszki, Tóth.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/7.

Jobban kezdett és 6-3-ra és 11-6-ra is elhúzott az Esbjerg, de Márton Gréta találataira alapozva a magyar bajnok nem szakadt le. A zöld-fehérek innen produkáltak egy 6-1-es sorozatot és végül csak egy találat volt a különbség a szünetben. Fordulás után az első nyolc gólból hatot a hazaiak dobtak, de az FTC visszajött mínusz egyre. Innen megint a dánok pillanatai következtek és amikor 27-22-re vezettek, lényegében eldőlt a mérkőzés. A vendégcsapatnál Kisfaludy Anett és Angela Malestein hat-hat gólt dobtak, míg Henny Reistad 13 találatával a játéknap legjobb teljesítményét nyújtotta a túloldalon. A hazaiak kapusa Rikke Poulsen 19 lövés hárításával gátolta a ferencvárosiakat a jobb eredmény elérésében.

GYŐRI AUDI ETO KC-ODENSE HANDBOLD 27-26 (12-13)

Győr, játékvezetők: D. Loncar, Z. Loncar (horvátok).
GYŐR: Glauser, Solberg (kapusok), Blöhm 2, Brattset Dale 3, Deszpotovics, Faluvégi 2, Fodor 0, Háfra, Hansen 1, Kristiansen 3 (1), Nze Minko 5, Lukács, Oftedal 5, Pintea 2, Ryu 2, Schatzl 2. Edző: Ambros Martín.
ODENSE: Reinhardt, Thörn (kapusok), Aambakk 2, Aardahl 3, Abbingh 2 (2), Hagesbo, Höjlund 9, Housheer 5, Iversen 3, Knudsen, Kyndboel, Larsen, Nüsser 1, van Wetering 1. Edző: Ulrik Kirkely.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 1/2, ill. 2/4.

Amandine Leynaud bejelentette, hogy a szezon végén visszavonul, a világbajnok kapus azonban nem emiatt nem állt ma Ambros Martin rendelkezésére. Jól kezdetett az ETO és 6-3-ra vezetett is, ám a hazai gárda ezután tíz percig nem tudott betalálni, a vendégek pedig ezt kihasználták. Silie Solberg bravúrosan védett, Estelle Nze Minko pedig elől tartotta meccsben a győrieket, akik egygólos hátrányban kezdték a második félidőt. A Győr a 46. percben vette vissza a vezetést, de az Odense ismét ellépett, ám a hazaiak kihasználták azt, hogy a dánok létszámfölényes helyzetekkel próbálkoznak. 26-26-ról kezdődött az utolsó perc, Linn Blohm pedig bevette az ellenfél kapuját, mivel a túloldalon Laura Glauseer védeni tudta az utolsó dán próbálkozást, így az ETO otthon tartotta a győzelmet.

A Győr 2018. januárja óta veretlen a 60 perc alatt véget érő mérkőzéseket tekintve, a sorozat 68 meccset számlál.