Terepkerékpár-vb: nem jött ki a lépés Vas Kata Blankának

Nem sikerült jól az egyesült államokbeli Fayetteville-ben rendezett terepkerékpár-világbajnokság Vas Kata Blankának, miután a 17. helyen végezett.

A terepkerékpár-világbajnokságok 1950 óta tartó történetében másodszor rendeztek Európán kívül versenyt. Fayetteville-ben egy 3,1 kilométeres, roppant nehéz pálya várta a versenyzőket, amelyet hétszer kellett teljesíteni, a futás részét a versenynek pedig egy 38 fokot számláló lépcsőn teljesítették. Ezek a körülmények nem igazán kezdeményeztek Vas Kata Blankának, ám a világkupában mutatott formája és az Európa-bajnoki ezüstérmese miatt azért bizakodhatott.

A hegyi kerékpárban olimpiai negyedik sportolónő az első kört a 12. helyen zárta, ám a következő három kilométeren négy pozíciót javított. Vas aztán egyre inkább visszaesett az idő előrehaladtával és végül tizenhetedikként ért célba.

Az élen a hétszeres világbajnok Marianne Vos illetve a címvédő Lucinda Brand viaskodott és a két holland versenyző külön klasszist képviselt. Vos az utolsó métereken előzte meg riválisát és így nyolcadszor, 2014 óta először ő lett a világ legjobbja. A győztesről mindent elmond, hogy pályán és országúton is nyert olimpiát és a cyclocross-sikerei mellett a másik két szakágban is világbajnoknak vallhatja magát.