Kézilabda Eb: hosszabbítás után a dánoké a bronzérem

Dánia szerezte meg a bronzérmet a magyar-szlovák közösrendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután hosszabbítást követően 35-32-re legyőzte Franciaországot.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az olimpiai bajnok Franciaország és a vb-címvédő, ötkarikás ezüstérmes Dánia is úgy érkezett Magyarországra január elején, hogy Európa-bajnoki címmel, de minimum döntővel távozik hazánkból. Ehhez képest a két csapat a bronzéremért küzdhetett, mivel a gallok a svédektől, a dánok pedig a spanyoloktól szenvedtek vereséget a legjobb négy között. A meccs pikantériáját tovább növelte, hogy ez a két gárda vívta az olimpiai döntőt, az Eb-középdöntőben pedig a franciák nagy hátrányból fordítva győzték le riválisukat.

A dánoknál a sérült Mikkel Hansen után Mathias Gidsel is kidőlt és így sztárjai nélkül kellett megküzdenie az északiaknak a bronzéremért. A mérkőzés első 10 gólján egyenlő arányban osztoztak a franciák, akiknek a kapujában Vincent Gérard jobb teljesítményt nyújtott mint az előző mérkőzésen és így vezérletével hazája 8-5-ös előnyt épített ki. A dánok időt kértek, de csak a félidő végére találták meg a meccs ritmusát, ekkor viszont Niclas Kirkelökke zsinórban háromszor talált be és végül a skandinávok 14-13-as vezetést szereztek a szünetre.

A második játékrész megint változatos játékot hozott, hol a dánok támadhattak azért, hogy hárommal vezessenek, hol a franciák tettek szert ekkora előnyre. Amikor a gallok elléptek 26-24-re, akkor a dánok egalizáltak, ám a kettős emberelőnyük során hetest és ziccert is hibáztak. Lassa Sven és Dika Mem gólváltása után már nem született újabb találat a rendes játékidőben, így 29-29-ről kezdődhetett a hosszabbítás.

Az első öt percet dominálták a dánok, Rasmus Lauge vezérletével zsinórban három gólt dobtak. A franciák megpróbálták ledolgozni a hátrányukat, de erre már nem volt esélyük. A bronzérem sorsa lényegében a 68. percre eldőlt, Dánia végül 35-32-re diadalmaskodott.

A dán csapat legjobbja Jacob Holm volt 10 góllal, Kirkelokke ötször, Lauge négyszer volt eredményes. A Kentin Mahé nyolcszor, Hugo Descat pedig hétszerszer talált be, a kapusokbál Niklas Landin 19, Vincent Gerrard 17 védéssel zárt.

Franciaország-Dánia 32-35 (14-13, 29-29)

Budapest, játékvezetők: Horacek, Novotny (csehek).
Franciaország: Gérard, Desbonnet (kapusok), Briet, Descat 7 (3), Fabregas 1, N. Karabatic, Konan, Kounkoud 3, Lenne 5, Mahé 8, Mem 3, Minne, Nahi, Porte, Richardson 1, Tournat 4. Szövetségi kapitány: Guillaume Gille.
Dánia: N. Landin, Möller (kapusok), Andersson, Gidsel, Hald 2, J. Hansen, Holm 10, Jakobsen 1, Jensen 3, Kirkelökke 5, M. Landin 2, Lauge Schmidt 4, Mensah Larsen 2, Mensing 3, Möllgaard, Svan 3. Szövetségi kapitány: Nikolaj Jacobsen.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 0/1.