NBA: gödörben a Brooklyn Nets (videó)

Zsinórban hatodszor veszített a Brooklyn Nets az NBA-ben, miután 112-101-re kikapott Sacramentoban a mai játéknapon.

A Sacramento-Brooklyn mérkőzés után a vendégek rossz szériája folytatódott, mertbár a hazaiak az első három negyedben szinte végig hátrányban voltak, az utolsó játékrészt 29-15-re behúzva felőrölték a vendégeket. Sokat elmond a Nets játékáról, hogy Kyrie Irving 14, James Harden 4 pontra volt képes, a túloldalon sem volt kimagasló teljesítmény de csapatként jobban funkcionáltak a kaliforniaiak.

Ja Morant pocsék dobóformája (23 pont huszonhét kísérletből) ellenére is győzött New Yorkban a Memphis Grizzlies. A vendégek a dupla-duplázó Jaren Jackson Jr. (26 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) és a mindössze két dobást rontó Ziaire Williams (21 pont) emelkedett ki.

Luka Doncic 40 pontot szerzett a Dallasban, a texasiak mégis meglepő vereséget szenvedtek az Oklahoma ellen. A Shai-Gilgeous-Alexandert nélkülöző vendégek Kendrick Williams kosarával hosszabbításra mentették a találkozót, majd a túlórát 17-14-re nyerték Luguentz Dort vezetésével. A meccs hőse az utolsó játékrészben 14, a meccsen összesen 30 pontot dobott, és a 29 pontos Tre Mannhoz hasonlóan hat triplát dobott be.

Megvolt a Portland esélye arra, hogy legyőzze a LeBron James nélkül kiálló Los Angels Lakerst, ám Anthony Davies belendült a meccs végére és győzelemre vezette csapatát. Az olimpiai bajnok sztárjátékos végül 30 pontnál és 15 lepattanónál állt meg és a 24 pontos Carmelo Anthony mellett lényegében mindenkit elhomályosított.

Sacramento Kings-Brooklyn Nets 112-101
Indiana Pacers-Orlando Magic 118-119
Philadelphia 76ers-Washington Wizards 103-106
Boston Celtics-Charlotte Hornets 113-107
New York Kniks-Memphis Grizzlies 108-120
Houston Rockets-Cleveland Cavaliers 115-104
Dallas Mavericks-Oklahoma City Thunder 114-120 - hosszabbítás után
Utah Jazz-Denver Nuggets 108-104