Kerékpársport: Valter Attila negyedik az év első jelentős egynaposán

Nagyszerű teljesítménnyel a negyedik helyen ért célba Valter Attila az év első komoly egynapos versenyén a Strade Bianche-n.

Fotó: facebook.com/Attila-Valter

A toszkánai Sienában 2007 óta rendezik meg a Strade Bianche elnevezésű versenyt, amely az év első komoly egynapos próbatételének számít a kerékpársportban. Az idei 184 kilométeres versenynek három magyar vágott neki Valter Attila, Dina Márton és Fetter Erik személyében. Az erős szél miatt a táv kétharmadánál a főmezőnyben történt egy tömegbukás, amely döntően befolyásolta a verseny eredményét.

Ezután kezdtek elszakadni többen a bojtól és 50 kilométerrel a vége előtt Tadej Pogacar meglépett a többiektől. A kétszeres Tour-győztes szlovén klasszis végül magabiztosan diadalmaskodott az idény végén visszavonuló Alejandro Valverde és Kasper Asgreen előtt. Valter Attila 75 kilométerrel a vége előtt tudott felzárkózni a mezőnnyel és végül szenzációs versenyzéssel a negyedik helyet szerezte meg. Magyar kerékpáros jelentős egynaposon ilyen eredményt még nem ért el.

Dina Márton a verseny feladására kényszerült, Fetter Erik a 47. helyen ért célba.