MOL Magyar Kupa: nem hibáztak az élvonalbeli csapatok

sportfaktor.hu

Különösebb meglepetés nélkül zajlottak a Magyar Kupa szombati párharcai.

Fotó: MTI

Az Újpest 6-1-re nyert a megyei első osztályban szereplő Mátészalka vendégeként. A fővárosi csapat a mérkőzés elején hátrányba került, de az első félidő közepén már fordított, majd biztosan érvényesítette a papírformát.

A Budapest Honvéd 2-0-ra diadalmaskodott a másodosztályú Dorognál, ezzel a legjobb 32 közé jutott. A fővárosi együttes az első félidőben egyértelműen fölényben játszott, már az első negyedóra végére kétgólos előnybe került, a második játékrészben viszont kiegyenlített volt a küzdelem.

A 15 órakor pályára lépő négy élvonalbeli gárda egyformán győzött. A Vasas egy-, a Zalaegerszeg és a Kisvárda két-, míg a Mezőkövesd háromgólos különbséggel kerekedett idegenben harmadosztályú ellenfele fölé.

A korábban pályára lépő élvonalbeli csapatokhoz hasonlóan a Puskás Akadémia sem hibázott: a másodosztályú Csákvár vendégeként aratott 5-2-es győzelemmel biztosította helyét a legjobb 32 között.

Eredmények, MOL Magyar Kupa, 3. forduló (a 32 közé jutásért)