Laver Kupa: Federer Nadal párospartnereként búcsúzik

sportfaktor.hu

Eldőlt, hogy Roger Federer Rafael Nadal párospartnereként búcsúzik a profi tenisztől a péntektől vasárnapig tartó Laver Kupán.

A húszszoros Grand Slam-tornagyőztes svájci játékos - aki múlt csütörtökön jelentette be visszavonulását - szerdán elmondta, szeretne a 22-szeres GS-bajnok riválisa oldalán elbúcsúzni az élsporttól, az európai csapatot vezető Björn Borg pedig eleget tett Federer kérésének, és együtt jelölte őket a péntek esti találkozóra.

"Elképesztő és felejthetetlen dolog egy ilyen történelmi pillanat részesének lenni. Hihetetlenül izgatott vagyok, remélem, jól fogjuk magunkat érezni, a közönség támogatni fog bennünket, és a győzelem is összejön"

- fogalmazott a bejelentés kapcsán Nadal.

A mallorcai sztár elismerte, a sok nagy csatájuk és a rengeteg együtt töltött idő után most másféle nyomás lesz rajta, amivel nehéz lesz megbirkóznia.

"Ő az egyik, ha nem a legfontosabb játékos a pályafutásomban, hálás vagyok, hogy még egyszer játszhatok az oldalán"

- tette hozzá Nadal.

A svájci-spanyol kettős az egyaránt amerikai Jack Sockkal és Frances Tiafoe-val csap majd össze, míg az egyeseket a norvég Casper Ruud és Sock, a görög Sztefanosz Cicipasz és az argentin Diego Schwartzman, valamint a korábbi világelső brit Andy Murray és az ausztrál Alex de Minaur vívja.

Tenisz,Roger Federer,Rafael Nadal

US Open: edzője szerint Alcaraz még csak 60 százaléknál tart

2022.09.12. 11:30
A szakértők egybehangzó véleménye szerint a US Open-győztes Carlso Alcaraz a három nagy, azaz Roger Federer, Rafael Nadal és Novak Djokovic nyomdokaiba léphet.

US Open: Alcaraz a bajnok és az új világelső

2022.09.12. 02:10
Carlos Alcaraz nyerte meg a New Yorkban rendezett amerikai nyílt teniszbajnokság férfi egyes versenyét, mivel a vasárnapi döntőben négy szettben legyőzte a norvég Casper Ruudot, és sikerével egyben ő …

US Open: Swiatek a női bajnok

2022.09.11. 01:05
A világelső Iga Swiatek nyerte meg a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság női egyes versenyét, mivel a szombati döntőben két szettben legyőzte a tunéziai Onsz Dzsabőrt.

US Open: Serena Williams elbúcsúzott

2022.09.03. 09:00
Serena Williams három szettben kikapott az ausztrál Ajla Tomljanovictól, így kiesett a harmadik fordulóban az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

US Open: Gálfi a harmadik fordulóban búcsúzott

2022.09.02. 19:50
Gálfi Dalma vereséget szenvedett Veronyika Kugyermetovától a női egyes harmadik fordulójában, így nem jutott a legjobb 16 közé az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

US Open: Fucsovics-búcsú ötjátszmás küzdelem után

2022.09.01. 08:45
Fucsovics Márton óriási küzdelemben vereséget szenvedett a férfi egyes második fordulójában az amerikai nyílt teniszbajnokságon, New Yorkban.

US Open: Gálfi sima győzelemmel jutott a harmadik fordulóba

2022.08.31. 22:20
Gálfi Dalma sima győzelemmel jutott a harmadik fordulóba az amerikai nyílt teniszbajnokság női versenyében szerdán.

US Open: Bondárék továbbjutottak párosban

2022.08.31. 19:30
Bondár Anna és Greetje Minnen kettőse bejutott a 32 közé az amerikai nyílt teniszbajnokság női párosversenyében.

US Open: Gálfi Dalma továbbjutott a második fordulóba, Bondár Anna kiesett

2022.08.30. 06:30
Gálfi Dalma két játszmában legyőzte a spanyol Nuria Párrizas Díazt, ellenben Bondár Anna szettelőnyről kikapott az olasz Camila Giorgitól az …

US Open: Fucsovics továbbjutott a 64 közé

2022.08.29. 21:20
Fucsovics Márton továbbjutott az amerikai nyílt teniszbajnokság hétfői nyitónapján, ellenfele, a hazai közönség előtt szereplő Maxime Cressy a harmadik játszmában feladta az összecsapást.