Női vízilabda Euroliga - Az UVSE az Olympiakosszal elődöntőzik

A hazai sportági szövetség honlapja, a waterpolo.hu kedden közölte, hogy a párosítást a kontinentális szövetség, a LEN nyoni központjában készítették el, s eszerint az El-ben a másik elődöntőt a házigazda spanyol Sabadell és az orosz Kirisi vívja.

Az Euroliga Final Fourjának megrendezésére az UVSE is jelentkezett, de a LEN a spanyoloknak ítélte oda a jogot. A két elődöntőt április 22-én bonyolítják le, másnap van a bronzmeccs, majd a két győztes csapat részvételével a döntő. A tavalyi athéni finálét ugyanez a négy együttes vívta, akkor az Olympiakosz végzett az élen a Sabadell és a Kirisi előtt, az UVSE pedig negyedikként zárt.

A vizilabda.hu közlése szerint a női pólósok másik európai sorozatában, a LEN Kupában érdekelt magyar csapat, a Szentes az orosz Uralocska csapatával játssza az elődöntőt április 15-én, a másik elődöntős párban pedig a spanyolországi négyes döntőnek otthont adó Mataro együttese küzd meg a görög Vuliagmenivel. A két győztes vívja a másnapi döntőt, a vesztesek pedig a LEN Kupa Final Fourjának bronzérméért szállnak vízbe.

(fotó: vizipolo.hu)