Forma-1: Ricciardo az élen

Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája nyerte a Forma-1-es Moncaói Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.

A 26 éves versenyzőnek ez pályafutása első pole pozíciója.

Ricciardo mögött a világbajnoki pontversenyben élen álló német Nico Rosberg (Mercedes) végzett a második, míg a vb-címvédő brit Lewis Hamilton (Mercedes) a harmadik helyen.

A monte-carló-i időmérő első szakaszát kétszer is piros zászlóval kellett félbeszakítani, először a brazil Felipe Nasr műszaki hibás Sauberjének eltávolításának idejére, majd a legutóbbi, spanyol GP-n győztes holland Max Verstappen (Red Bull) balesete miatt.

Kimi Räikkönen, a Ferrari 2007-es világbajnoka hiába végzett hatodikként az időmérőn, azt megelőzően ugyanis öthelyes rajtbüntetést kapott az autójában elvégzett sebességváltó-csere miatt, így a versenyt a 11. pozícióból kezdheti meg.

A 78 körös Monacói Nagydíj vasárnap 14 órakor rajtol el.