Forma-1: Hamiltoné a pole pozíció Montreálban

Hajósi Miklós

A 31 éves, háromszoros világbajnok pályafutása 53. pole pozícióját szerezte meg, az idén negyedszer, Kanadában pedig ötödik alkalommal nyert időmérőt.

fotó: formula1.com

Hamilton mellől csapattársa, a vb-pontversenyben vezető német Nico Rosberg rajtol majd, a harmadik pozícióból pedig a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német versenyzője vág neki a futamnak.

Az időmérő edzést a második szakaszban piros zászlóval félbe kellett szakítani, mert Carlos Sainz Jr. (Toro Rosso) a célegyenesre fordító kanyarból kigyorsítva a betonfalnak csapta az autóját. A spanyol pilóta nem sérült meg, de a műszaki mentés idejére felfüggesztették a kvalifikációt.

A 70 körös Kanadai Nagydíj vasárnap, magyar idő szerint 20 órakor kezdődik.