Úszó OB: Gyurta Dániel jobb időt úszott, mint Rióban

Késely Ajna 1500 méter gyorson teljesítette a hazai rendezésű világbajnokságon való induláshoz szükséges A-szintet az úszók debreceni országos bajnokságának szerdai nyitónapján.

A mindössze 15 éves versenyző - aki tavaly a riói olimpián a magyar küldöttség legfiatalabb tagja volt - ráadásul a ranglistán megelőzte a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinkát, ezzel gyakorlatilag biztossá vált, hogy ebben a számban rajthoz állhat hazai közönség előtt.

Gyurta Dániel az olimpia óta először szállt vízbe és jobb időt úszott, mint Rióban.

Késely bravúrja mellett is szoros és nagy csatákat láthatott a debreceni közönség, a világbajnoki kvalifikáció szempontjából azonban nem történt további változás.

A Magyar Úszó Szövetség korábbi döntése értelmében ez az utolsó lehetőségük a versenyzőknek arra, hogy kiharcolják a csapatba kerülést a nyári hazai rendezésű vizes világbajnokságra. A vb-induláshoz szükséges A-szintes időket tavaly március 1-től lehet teljesíteni. A már szinttel rendelkezők különversenyében sem történt most változás. A hazai vb-re Sós Csaba szövetségi kapitány a tervek szerint a két legjobb idővel rendelkező versenyzőt nevezi a csapatba, ők pedig innentől kezdve védettséget élveznek.

Eredmények:

Férfiak:
800 m gyors:
1. Gyurta Gergely (UTE) 7:55.85 perc
2. Lakatos Dávid (Egri Úszó Klub) 7:57.57
3. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 7:59.76

50 m gyors:
1. Takács Krisztián (Győri Úszó Sportegyesület) 22.39 másodperc
2. Lobanovszkij Maxim (Győri Úszó Sportegyesület) 22.41
3. Németh Nándor (Egri Úszó Klub) 22.75

200 m mell:
1. Gyurta Dániel (UTE) 2:09.72 perc
2. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 2:12.16
3. Kutasi Máté (Vasas SC) 2:13.75

200 m hát:
1. Bernek Péter (BVSC-Zugló) 1:56.69 perc
2. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 1:57.17
3. Balog Gábor (Győri Úszó Sportegyesület) 1:58.69

200 m pillangó:
1. Kenderesi Tamás (Pécs) 1:54.89 perc
2. Milák Kristóf (Érd) 1:55.41
3. Tekauer Márk (Dunaharaszti MTK) 1:56.44

Nők:
1500 m gyors:
1. Kapás Boglárka (UTE) 16:04.19 perc
2. Késely Ajna (Kőbánya SC) 16:14.35
3. Hosszú Katinka (Iron Auqatics) 16:18.72

50 m gyors:
1. Molnár Flóra (Délzalai Vízmű SE) 25.41 másodperc
2. Verrasztó Evelyn (BVSC-Zugló) 25.88
3. Sasha Touretski (Győri Úszó Sportegyesület) 25.89

200 m mell:
1. Vécsei Réka (Miskolc) 2:28.61 perc
2. Hosszú Katinka 2:29.47
3. Sebestyén Dalma (Győri Úszó Sportegyesület) 2:30.69

200 m hát:
1. Burián Katalin (Egri Úszó Klub) 2:09.85 perc
2. György Réka (Vasas SC) 2:11.36
3. Hosszú Katinka 2:13.47

200 m pillangó:
1. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó Sportegyesület) 2:08.06 perc
2. Szilágyi Liliána (BHSE) 2:09.12
3. Kapás Boglárka 2:10.74

http://www.sportfaktor.hu/./pages/sportfaktor/contents/article/31454/pics/lead_800x600.jpg
Vizes sportok,Úszás,Gyurta Dániel,Cseh László,Hosszú Katinka

További cikkek

Egyéni sportok

Milák aranyozta be az Eb utolsó napját

2021.05.23. 20:25
Milák Kristóf vasárnap második aranyérmét szállította a Duna Arénában a vizes Európa-bajnokságon.

Egyéni sportok

Kapás arany-, Hosszú ezüstérmes női 200 méter pillangón

2021.05.20. 19:00
Újabb éremeső a magyaroknál: Kapás Boglárka arany-, Hosszú Katinka pedig ezüstérmet nyert csütörtökön női 200 méter pillangón a budapesti úszó Európa-bajnokságon.

Egyéni sportok

Milák minden idők második legjobb úszásával nyert

2021.05.19. 21:20
Milák Kristóf minden idők második legjobb eredményével nyert, Kenderesi Tamás pedig harmadik lett férfi 200 méter pillangón a budapesti vizes Európa-bajnokságon, amelynek szerdai …

Egyéni sportok

Elfogyott a FINA türelme, kitiltották Gyárfás Tamást az úszóeseményekről

2021.05.04. 21:10
A Nemzeti Sport első információi szerint a Nemzetközi Úszószövetség minden úszóeseményről kitiltotta Gyárfás Tamást, azonban a …

Külföldi foci

Közvetítések: csoportellenfeleket kap az Európa-bajnokságra az U21-es magyar válogatott

2020.12.10. 07:30
Kiderül, hogy kikkel kell megmérkőznie Magyarországnak az U21-es Európa-bajnokságon, de emellett láthatjuk a Real …

Külföldi foci

Közvetítések: eldől a Real Madrid és az Internazionale sorsa is

2020.12.09. 07:30
Még bármelyik csapat továbbjuthat a Bajnokok Ligája B-csoportjában, de még a Red Bull Salzburg is a továbbjutásért küzd a szerdai napon.

Magyar foci

Közvetítések: rangadó a La Ligában és az NB I-ben

2020.11.21. 07:30
A Budapest Honvéd otthonába látogat a címvédő Ferencváros, míg az Atlético Madrid a Barcelonát fogadja a szombati napon.

Egyéni sportok

Közvetítések: futballmentes hét kezdés, folytatódik a tenisz világbajnokság

2020.11.16. 07:30
Nem a futball szerelmeseinek kedvez a hétfői nap sportközvetítések szempontjából, azonban sznúkert, teniszt, lósportot, dartsot és …

Magyar foci

Közvetítések: Magyarország-Szerbia, Török Nagydíj a hét utolsó napján

2020.11.15. 07:30
Folytatódik a Nemzetek Ligája a csütörtökön Eb-pótselejtezőt játszó magyar labdarúgó-válogatott számára, míg a "száguldó …

Csapatsportok

Közvetítések: pályán a DVTK Jegesmedvék a szlovák bajnokságban

2020.11.10. 07:30
A kis kínálat ellenére labdarúgás, jégkorong, futsal és úszás is a keddi kínálatban.