Vizes vb: Bernek Péter 200 háton új országos csúccsal lett hatodik

Nagyot úszott Bernek Péter, aki megjavította a magyar rekordot és pontszerző helyen ért célba 200 háton.

Fotó: MTI

Bernek Péter a hetedik idővel került be a 200 hát döntőjébe, amelyben többek között volt a négyszeres olimpiai bajnok, amerikai Ryan Murphy is, valamint a tegnap legjobban teljesítő kínai Xu Jiayu és a jó formában úszó orosz Jevgenyij Rjlov

A magyar versenyző a hetedik helyen fordult ötvennél, ahol Rylov világcsúcs részidőn belül volt még, sőt aztán fokozta is a tempót és miközben Bernek maradt a hetedik, 100-nál már négy tizeddel volt jobb a csúcsnál.

Az utolsó ötvenre aztán már kicsúszott a csúcsidőből, de a vezető helyét megtartotta és 1.53.61-el megnyerte a számiot. Bernek Péter új országos csúccsal – 1.55.58 – a hatodik helyen végzett.

"Nem sokon múlott, azt hittem, picivel ennél is tudok jobbat, ezzel együtt örülök, hogy ennyi kihagyás és sérülés után kétszer is országos csúcsot tudtam úszni" – nyilatkozta Bernek.

A döntőben született egy ifjúsági világcsúcs is, amelyet az orosz Klement Kolesnikov úszot (1.55.14.).