Női vízilabda világliga: újra legyőztük Hollandiát

Az olimpiai selejtezőre készülő, Bíró Attila irányította női válogatottunk a szentesi világliga-meccsen 12-7-re győzött.

Fotó: MTI

A magyar és a holland válogatott pontosan egy hónapja az Európa-bajnokság bronzmérkőzésén játszott egymás ellen - akkor Bíró Attila csapata fantasztikus csatában 10-8-ra győzött. Arno Havenga együttese most a visszavágásra készült, ám a mieink a fantasztikus szentesi hangulatban rögvest a mérkőzés elején jelezték, szó sem lehet erről: a 3-1-es első negyed nagyszerű védekezésről, Kasó Orsolya magabiztosságáról, Parkes Rebecca, Vályi Vanda és Szilágyi Dorottya nagyszerű találatról szólt - utóbbi a duadszó előtt félpályás ejtésgóllal varázsolt.

A másodikban magára talált az ellenfél, nálunk csak Szilágyi talált be, így a nagyszünetben 4-4- állt a táblán. De ami eztán következett! Fordulás után ugyanis csapatunk támadása nyugodtan mondhatjuk, kiérdemelte az elit jelzőt - az amúgy remek holland védelmet a harmadik negyedben hatszor sikerült mattolni! Keszthelyi Rita szokás szerint igazi vezér volt, Garda Krisztina is hozta az Eb-formáját, de senkire sem lehetett panasz. Arról nem beszélve, hogy a záró negyedben lenullázta riválist a válogatott, így meggyőző játékkal 12-7-re győzött. Joggal járt vastaps a csapatnak, amely folytatja felkészülést az olimpiai selejtezőre (a kiírás szerint Tisztben lenne március 9-15. között, de könnyen lehet, a koronavírus miatt változik a helyszín), ahol a ki-ki meccsen összeakadhat majd Hollandiával, így finoman fogalmazva nem baj, hogy ismét sikerült bennünk nyomot hagyni.

Női Világliga, európai-selejtező

MAGYARORSZÁG-HOLLANDIA 12-7 (3-1, 1-3, 6-3, 2-0)
Szentes, vezette: Goncharenko (ukrán), Dreval (orosz)

Magyarország: Kasó – Antal, Máté, Parkes 1, Keszthelyi 2, Vályi V. 1, Garda 2. Csere: Szilágyi 4, Szücs 1, Illés 1, Leimeter, Gyöngyössy, Magyari (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila
Hollandia: Willemsz - Megens, van der Sloot 1, Wolves, Stomphorts, Keuning 4, Koolhaas. Csere: Joustra, Rogge, Sevenich, Koopman 1, Sleeking 1. Szövetségi kapitány: Arno Havenga