Vizes vb: a FINA új időpontot keres

Balázs Dávid

A vizes sportágakat tömörítő nemzetközi szervezet (FINA) új időpontot keres a jövő nyári fukuokai világbajnokságnak azok után, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) kijelölte a tokiói ötkarikás játékok új dátumát.

Fotó: magyarnemzet.hu

A FINA hétfői közleménye üdvözölte a NOB döntését, és azt, hogy ilyen hamar tiszta helyzetet teremtettek a többi sportág számára az új időpont (2021. július 23.–augusztus 8.) kijelölésével.

„A példa nélküli helyzetre rendkívül gyorsan és profin reagáltak a NOB-nál és a tokiói szervezőbizottságban lévő barátaink. A legjobbat kívánjuk mindenkinek, aki segít majd a vizes sportágak versenyeinek minél sikeresebb lebonyolításában jövő nyáron”

– idézi a közlemény Julio C. Maglionét, a FINA elnökét.

A szervezet közölte, az új dátum fényében megkezdik a tárgyalásokat a szervezőkkel, a sportolókkal, edzőkkel, a nemzeti szövetségekkel, a televíziós társaságokkal és a szponzorokkal arról, mikor rendezzék meg az eredetileg 2021. július 16. és augusztus 1. közé kiírt fukuokai vizes világbajnokságot.

Korábban az atlétikai szövetség (WA) azt közölte, 2022-re keres új időpontot a világbajnokságnak, amelynek 2021-ben az Oregon állambeli Eugene fog otthont adni.

Vizes sportok,Tokió 2020,olimpia,világbajnokság,FINA,koronavírus

Tokió 2020: Lőrincz Tamás olimpiai bajnok!

2021.08.03. 13:10
Lőrincz Tamás legyőzte kirgíz ellenfelét a kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos súlycsoportjának döntőjében és így pályafutása utolsó mérkőzésén olimpiai bajnok lett!

Tokió 2020: óriási csata után elődöntős a női vízilabdacsapat!

2021.08.03. 12:25
A magyar női vízilabda-válogatott 14-11-re legyőzte Hollandiát és így sorozatban negyedszer is bejutott az olimpiai elődöntőbe.

Tokió 2020: Lőrincz Viktor olimpiai döntőbe jutott!

2021.08.03. 11:55
A kötöttfogásúak 87 kilós súlycsoportjában versenyző Lőrincz Viktor 9-2-re legyőzte egyiptomi ellenfelét és így testvéréhez hasonlóan ő is döntőt vívhat a tokiói olimpián.

Tokió 2020: világrekordeső a pályakerékpárosoknál

2021.08.03. 11:50
Több világcsúcs is született a pályakerékpáros versenyek mai napján. Az aranyérmeket holland és német csapatok szerezték.

Tokió 2020: fölényes győzelmet aratva duplázott a kínai műugróklasszis

2021.08.03. 09:50
A kínai Hszie Sze-ji magabiztos győzelmet aratott a férfi műugrók 3 méteres versenyszámában a tokiói olimpián.

Tokió 2020: Berecz Zsombor ezüstérmes!

2021.08.03. 08:00
A finndingi hajóosztályban induló Berecz Zsombor az éremfutamot megnyerve olimpiai ezüstérmet szerzett és így a brit Giles Scott mögött ezüstérmet szerzett a tokiói olimpián.

Tokió 2020: Karsten Warholm kozmikus világrekorddal nyerte a 400 méteres gátfutást

2021.08.03. 06:30
A norvég Karsten Warholm a történelemben elsőként 46 másodpercen belül futva nyerte meg a férfi 400 méteres gátfutást a tokiói …

Tokió 2020: Kozák Danuta és Bodonyi Dóra bronzérmes!

2021.08.03. 05:50
Harmadik helyen végzett a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra kajakpáros a tokiói olimpia 500 méteres döntőjében. Csipes Tamara és Medveczky Erika negyedikként zárt.

Tokió 2020: Kopasz Bálint olimpiai bajnok, Varga Ádám ezüstérmes!

2021.08.03. 05:25
A kajakos Kopasz Bálint aranyérmet szerzett a férfi kajakosok 1000 méteres versenyszámában, míg Varga Ádám ezüstérmet szerzett a tokiói olimpián.

Tokió 2020: Lucz Dóra hatodik 200 méteren

2021.08.03. 04:45
Lucz Dóra a hatodik, pontszerző helyen ért célba a tokiói olimpián a női K-1 200 méteres versenyszámban.