Vizes sportok: semmilyen junior-Eb-t nem rendeznek meg idén

A mai napon videokonferenciát tartott a LEN irányító testülete a Büro, amely úgy döntött, hogy idén semmilyen vizes szakágban nem rendezik meg az utánpótlás Európa-bajnokságot.

Fotó:len.eu

A döntés értelmében a Büro úgy határozott, hogy idén valamennyi vizes sportág utánpótlás Európa-bajnokságát törli. A junior úszók kontinensviadala Aberdeenben, a műugróké Edinburgh-ban, míg a műúszóké Máltán lett volna. A nyílt vizi úszók Franciaországban szerepeltek volna, míg az U19-es vízilabda Eb-ket Róma és Volosz rendezhette volna. Arról még zajlanak az egyeztetések, hogy a lehetőségüket elveszítő sportolók jövőre túlkorosként részt vehetnek- e az Európa-bajnokságokon.

Az ülésen arról is döntés született, hogy a nyílt vízi Európa-kupa-sorozat nyári és őszi állomásai szintén törlésre kerülnek. A bürő a következő hetekben dönt a vízilabda klubidény befejezéséről illetgve a 2021-re halasztott budapesti vizes Európa-bajnokság időpontjáról is.

Vizes sportok,Vízilabda,Úszás,Műugrás,Nyílt vízi úszás,műúszás

Úszás: Bernek Péter bejelentette visszavonulását

2021.09.08. 09:30
Befejezi pályafutását Bernek Péter, rövidpályás világbajnok, Európa-bajnok úszó, a sportoló a hírt a közösségi oldalán jelentette be.

Paralimpia 2020: Pap Bianka paralimpiai bajnok 100 háton!

2021.09.02. 10:50
Pap Bianka megszerezte a magyar küldöttség hatodik aranyérmét a tokiói paralimpián, miután elsőként végzett az S10-es kategória 100 méteres hátúszódöntőjében.

Paralimpia 2020: Konkoly Zsófia aranyérmes 100 méteres pillangóúszásban!

2021.09.02. 10:35
Konkoly Zsófia nagyszerű második féltávjának köszönhetően új Európa-rekorddal aranyérmet szerzett az S9-es kategória 100 méteres …

Paralimpiai Híradó: ragyogó magyar ezüstérmek - szeptember 1.

2021.09.01. 13:45
Pap Bianka 400 méteres gyorsúszásban, míg Konkoly Zsófia 200 méteres vegyesúszásban szerzett ezüstérmet a tokiói paralimpia nyolcadik versenynapján.

Paralimpia 2020: Konkoly Zsófia 200 vegyesen is ezüstérmes!

2021.09.01. 12:00
Konkoly Zsófia nagyszerű hajrával másodikként végzett az SM9-es kategória 200 méteres vegyesúszódöntőjében, így második érmét szerezte a tokiói paralimpián.

Paralimpia 2020: Pap Bianka ezüstérmes 400 méteres gyorsúszásban!

2021.09.01. 10:40
Pap Bianka szerezte a magyar küldöttség tizedik érmét a tokiói paralimpián, miután másodikként végzett az S10-es kategória 400 méteres gyorsúszódöntőjében.

Paralimpia 2020: Illés Fanni aranyérmes 100 méteres mellúszásban!

2021.08.29. 11:50
Illés Fanni aranyérmet szerzett a tokiói paralimpián, miután megnyerte az SB4-es kategória 100 méteres mellúszásának döntőjét.

Paralimpia 2020: Konkoly Zsófia ezüstérmes 400 méteres gyorsúszásban!

2021.08.25. 10:20
Konkoly Zsófia megszerezte a magyar küldöttség első érmét a tokiói paralimpián, miután másodikként ért célba az S9-es kategória 400 méteres …

Tokió 2020: Szerbia címet védett férfi vízilabdában

2021.08.08. 10:45
A szerb férfi vízilabda-válogatott 13-10-re legyőzte Görögországot a tokiói olimpia utolsó döntőjében és így megvédte olimpiai bajnoki címét.

Vízilabda: Nagy VIktor bejelentette visszavonulását

2021.08.08. 08:00
A Spanyolország ellen megnyert olimpiai bronzmérkőzést követően a magyar férfi vízilabda-válogatott kapusa, Nagy Viktor bejelentette visszavonulását.