Kajak-kenu: visszavonul az olimpiai bronzérmes Kiss Tamás

Kiss Tamás Kolonics György halála után lett Kozmann György társa, akivel a pekingi játékokon a harmadik helyen zárt a kenu kettesek ezer méteres futamában.

Fotó: M4 Sport

A Nemzeti Sportnak adott interjújában jelentette be visszavonulását Kiss Tamás, olimpiai bronzérmes kenus, az NKM Szeged 33 éves sportolója. Az Európa-bajnok Kiss döntését azzal indokolta, hogy az utóbbi másfél évben már nem szeretett kenuzni, a tüzet és a motivációt sem érezte magában a folytatáshoz.

"Ehhez jött, hogy az előző évhez hasonlóan januártól újra sérüléssel bajlódtam, a tavaszi edzőtáborozás alatt pedig haláleset történt a családban, ami nagyon megviselt. De miután hozzászoktam a hullámvölgyekhez, úgy voltam vele, összeszorítom a fogam, kitartok, hiszen nagyon közel van már az olimpia"

- mondta Kiss, ám az olimpia elhalasztásával egészen biztossá vált számára, hogy egy újabb évet már nem tud végigcsinálni.

"A csepeli vízitelepen nőttem fel, Ludasi Róbert keze alatt, aki apám helyett apám volt, mindig nagyon hálás leszek neki a közös munkáért, a támogatásért - az eredményeink magukért beszélnek. Jó szívvel gondolok arra is, hogy a Magyar Kajak-kenu Szövetség egész pályafutásom alatt támogatott, amit ezúton is szeretnék megköszönni, és méltányolom, hogy a szegedi egyesület az utolsó években biztosította a váltás lehetőségét, a feltételeket. Változó, kereknek érzem-e a karrieremet; ha jobb a hangulatom, egyértelműen igen a válaszom, a rosszabb napokon a hiányérzet az erősebb, szerettem volna 2008 után még egyszer olimpiai dobogóra állni"