Atlétika: Noah Lyles hiába hitte, hogy őrületes világrekordot futott (videó)

Noah Lyles néhány pillanatig azt hihette, hogy majdnem három tizedet faragott Usain Bolt kozmikus világrekordján 200 méteres sífutásban. Aztán kiderült, hogy az amerikai sprinter csak 185 métert futott.

Csütörtökön nem mindennapi atlétikai versenyt rendeztek, amely az Inspiration Games nevet kapta és amelynek a fő helyszíne Zürich volt. Akadtak azonban olyan versenyszámok ahol három különböző helyszínen indultak a versenyzők és az nyert, aki a legjobb idővel ért célba, és a 200 méteres férfi síkfutás is ilyen volt. Ebben a számban az uralkodó világbajnok amerikai Noah Lyles a floridai Bradentonban az Európa-bajnok holland Churandy Martina hazájában Papendalban, míg a szintén kontinensbajnok és olimpiai bronzérmes Christophe Lemaitre pedig a svájci fővárosban teljesítette a távot.

Lyles a papírformának megfelelően a legrövidebb idő alatt ért célba, ám amikor kiírták az időeredményét, senki nem hitt a szemének. A 19.50-es egyéni legjobbal rendelkező klasszis neve mellett ugyanis 18.90-es időeredmény jelent meg! Viszonyításképpen ez 29 századdal jobb, mint amivel Usain Bolt 2009 óta tartja a 200 méter világcsúcsát. A BBC meglehetősen hamar szertefoszlatta az atlétika történetének legnagyobb világcsúcs-javításáról szóló híreket, ugyanis kiderült, hogy Lyeles mindössze 185 métert futott. Ez valamivel több, mint 200 yard. Természetesen így továbbra is Usain Boltnak hívják a 200 méteres síkfutás világrekorderét.