Evezős ob: váci és győri sikerek a harmadik napon

Két váci és két győri egység nyert aranyérmet az evezősök országos bajnokságának mai napján Szegeden.

Fotó: JochaPress

Összesen hat döntőt rendeztek az ob harmadik napján, amelyek közül három is olimpiai számnak minősül. A férfiaknál a négyest és a könnyűsúlyú nyolcasnál győri, kétpárban és könnyűsúlyú egypárban váci győzelem született. Utóbbi versenyszám az Európa-bajnok Galambos Péter sikerével zárult. A győri  Szigeti Roland, Szabó Bence és Forrai Dávid már öt aranyéremnél jár.

A nőknél az olimpiai számot a kétpárt Benda Orsolya és Bertus Kitti (Külker EK Óbuda) nyerte meg. Bertus tegnap egypárban győzött. Az ob holnap nyolc döntővel ér véget.

Győztesek:

férfiak

könnyűsúlyú egypár (6 induló): Galambos Péter (Vác VEC) 6:57.85 perc
kétpár (9/olimpiai szám): Ács Kristóf, Bácskai Máté (Vác VEC) 6:23.77 p
négyes (9/o. sz.): Győri Atlétikai Club (Szigeti Roland, Szabó Bence, Forrai Dávid, Papp Gergely Márton) 6:12.72 p
könnyűsúlyú nyolcas (4): Győri Atlétikai Club (Csiszár András, Csorba Dániel, Forrai Dávid, Kaczur Márton, Szabó Bence, Vincze Barna, Őrsi Vilmos, Szigeti Roland, k: Kiss Bence) 6:07.53 p

2017.07.10. 19:15
A FINA vizes világbajnokság rajtja előtti hétvége sem telt magyar sportsikerek nélkül. A felnőttek mellett a fiatalok is kitettek magukért. A …

Evezés: Galambos Péter harmadik lett a világkupán

2017.07.08. 19:30
Galambos Péter bronzérmet szerzett a könnyűsúlyú egypárevezősök versenyében a világkupa-sorozat harmadik, egyben utolsó állomásán, Luzernben.

Sárkányhajó Eb: hat magyar aranyérem a válogatottak versenyeiben

2017.07.07. 19:55
Hat aranyérmet szereztek a magyarok a szegedi Maty-éren zajló nemzetközi és klub sárkányhajó Európa-bajnokság második napján, a válogatottak versenyeiben.

Magyar indulók a világ legrangosabb versenyén

2017.06.29. 11:35
Simon Béla és Juhász Adrián is indul az évente sorra kerülő Henley Royal Regattán, a világ egyik leghíresebb evezős versenyén, amelynek idei kiírása vasárnapig zajlik.

Evezős vk: Galambos Péter ezüstérmes Poznanban

2017.06.17. 17:40
Galambos Péter ezüstérmet szerzett a könnyűsúlyú egypárevezősök versenyében a világkupa-sorozat második állomásán, Poznanban.

13 századmásodpercre az aranytól

2017.05.28. 12:35
Galambos Péter ezüstérmet szerzett vasárnap a könnyűsúlyú egypárevezősök versenyében a csehországi Racicében zajló evezős Európa-bajnokságon.

Evezős EB: három magyar egység továbbjutott

2017.05.26. 18:30
A pénteki elő- és reményfutamokból három magyar egység tudta kiharcolni a középdöntőbe jutást a csehországi Racicében zajló evezős Európa-bajnokságon.

Evezős Eb: ezúttal is magyar éremesély

2017.05.25. 10:35
Galambos Péter révén ezúttal is van éremesélyes versenyzője a magyar küldöttségnek az evezős Európa-bajnokságon.