Forma-1: minden csapat aláírta a Concorde-egyezményt

Az F1 és az FIA közös bejelentése szerint minden csapat aláírta az új Concorde-megállapodást, amely azt célozza meg, hogy az autósport királykategóriája hosszabb távon is fenntartható legyen.

A mai napon jelentette be a Forma-1 vezetősége, hogy valamennyi csapat aláírta az új Concorde-megállapodást. Ezt a szerződést az istállók vezetősége és a sportág vezetői kötik meg. A megállapodás tartalmazza a bevételek szétosztásának módját valamint a döntéshozatalokra vonatkozó kritériumokat is. A szerződés jelenlegi ciklusa az idei év végeztével jár le, a következő szerződés a 2021 és 2025 közti időszakra érvényes.

A szerződés aláírásával valamennyi csapat elfogadta a 2025-ig tartó új szabályokat, amelynek az a célja, hogy minden csapat esélyes legyen jó eredményeket elérni, valamint, hogy a pályán és az anyagiak terén is kiegyensúlyozottak legyenek az erőviszonyok. A megállapodásról tizenkét hónapon keresztül folytak az egyeztetések és bár több csapat is kivárt az aláírással (köztük a Mercedes is), végül valamennyi csapatvezető szignózta a szerződést a határidő letelte előtt.

Chase Carey az F1 ügyvezetője úgy nyilatkozott, hogy tudatában voltak abban, hogy a járványhelyzet miatt elhúzódnak a tárgyalások, de elégedett azzal, hogy augusztusra sikerült megállapodni. Úgy véli, hogy az új megállapodás létfontosságú abból a szempontból , hogy a sorozat fenntartható legyen hosszabb távon is, valamint egyértelmű cél, hogy a versenyzés megfizethetőbb legyen a királykategóriában.

A 2020-as szezon előtt még egy teljesen más motorfejlesztési terv volt érvényben, azonban a koronavírus-járvány következtében még mindig nem tudott elindulni az F1 idei szezonja, a FIA Világtanács pedig felülvizsgálta a motorfejlesztési tervet.