La Liga: Messi döntött, hogy mégis marad - hivatalos

Úgy tűnik a vártnál hamarabb befejeződik az augusztust átívelő Messi-saga miután az argentin szupersztár a goal.com-nak adott interjújában bejelentette, hogy a következő szezont még Barcelonában tölti.

Lionel Messi kálváriája még a Barcelona Bajnokok Ligájából való kiesése után kezdődött, amikor a hatszoros aranylabdás közölte a klubvezetéssel, hogy távozni akar. A barcelonai vezetők csak 700 millió euróért akarták elengedni, ő pedig nem vett részt a csapat edzésein. A sajtóban eltérő hírek kaptak szárnyra amelyekben legalább két tucat elképzelés kapott szárnyra a szupersztár jövőjével kapcsolatban. Mos nagyon úgy tűnik, hogy a saga véget ért miután Messi a gol.com-nak úgy nyilatkozott, hogy maradni fog Barcelonában.

Az argentin sztár a nyilatkozatában kiemelte, hogy először a családjával közölte a döntését, ám a gyermekei nem akarták elhagyni Barcelonát ő viszont egy versenyképes csapatban akar játszani amely trófeákért és BL-győzelemért küzd. A távozáson elgondolkozott azok után, hogy a csapata egymást követő három évben omlott össze az egyenes kieséses szakaszban.

Messi beszélt a huzavonáról is amely az átigazolásával volt kapcsolatos illetve a 700 milliós kivásárlási ár körüli mizériáról is. Az argentin támadó elmondása szerint a maradás mellett csakis a pereskedés lett volna a másik út, arra azonban nem volt hajlandó. A belső konfliktus után viszont úgy döntött, hogy

A másik lehetőség az lett volna, hogy bíróságra vigyem az ügyet. Az elnök mindig azt mondta, a szezon végén dönthetek, hogy maradok-e, vagy sem. Ennek ellenére nem engedtek. Én azonban soha nem perelném be a Barcát, mert imádom ezt a klubot, mindent ennek az egyesületnek köszönhetek. Életem klubja, mindent megkaptam tőlük, ahogyan én is mindent megtettem Barcelonáért. Ezért aztán szóba sem jöhetett ez a lehetőség.

- idézi a goal.com minden idők egyik legjobb labdarúgóját.