Forma-1: Bottasé a harmadik monzai szabadedzés is

Valtteri Bottas sikerét hozta az Olasz Nagydíj harmadik szabadedzése.

Antonio Giovinazzi gurult először a pályára, ám ő csak installációs kört teljesített, az első igazán gyors kört Carlos Sainz futotta (1:21.875). A McLaren pilótája mögé jövőévi csapattársa Charles Leclerc és Sebastian Vettel zárkóztak fel, de féltávnál már a két Mercedes állt az élen.

Max Verstappen egyszer ugyan átvette a vezetést, de Valtteri Bottas hamar jobb időt futott a hollandnál. A Mercedes pilótája végül nyerte is a szabadedzést Carlos Sainz, Lando Norris, Daniel Ricciardo,Lewis Hamilton és Max Verstappen előtt. Az edzés vége előtt 10 perccel Ricciardo alatt megállt a Renault, és mivel a piros zászló utáni három percre már nem jött ki senki így lényegében idő előtt ért véget a szabadedzés.